Въпрос за РЕЛК решенията

  • 3 196
  • 10
Моничета, моля ви за отговор ако знаете..
РЕЛК решението на дъщеря ми изтича март 2007г. Трябва ли да чакам писмо от ТЕЛК за подновяване или да искам пак талон от личната и аз да го подавам?
Виж целия пост
# 1
До колкото съм чувала трябва ти да си го подадеш,но понеже аз още не съм го подновявала не съм 100% сигурна.Знам обаче със сигурност,че се чака доста и трябва още от сега да се заемеш.
Предполагам,че ще имаш и други отговори по изчерпателни   Peace
Виж целия пост
# 2
За съжаление инициативата пак трябва да бъде твоя.Поне два месеца предварително си вземи протокола от личния и го подай на ул.Иларион Макариополски(за София).Те ще ти кажат ориентировъчно кога да си чакаш писмото,ако до уречения срок не пристигне,по-добре го потърси на място в болницата,откъдето ти кажат,че ще го  изпратят.И след това пак така с необходимите документи и писмото на комисия.Успех:)
Виж целия пост
# 3
Ние протокол от джи пи-то не сме взимали. Два месеца по-рано със стария ТЕЛК (оригинал и копие) отидохме в ТЕЛК-а, там направо ни накараха да попълним молба и сега чакаме писмо. И тъй като не дойде вече месец, пак трябва да ходя до там да си го взимам на ръка...
Най-добре питай на място или по телефона.
Виж целия пост
# 4
Ние също два месеца по рано подадохме молба * но не ни бавиха много  ,през м,май миналата година му изтече а през м,юли се явихме за преосвидетелстване само че ни одрязаха доста в процентите.
Виж целия пост
# 5
Моничета, моля ви за отговор ако знаете..
РЕЛК решението на дъщеря ми изтича март 2007г. Трябва ли да чакам писмо от ТЕЛК за подновяване или да искам пак талон от личната и аз да го подавам?

При възрастните поне е така, че трябва да се чака от тях, но досега винаги или са забравили или не съм получила писмото. На иларион Макреополски само се отива със стария протокол и те казват докъде са нещата, но трябва човек да е по-настотелен да не кажат чакайте и да не чакате много. Последния път при второто ходене чак се разнищиха нещата.
Виж целия пост
# 6
Много благодаря за отговорите. Винаги сте ми от голяма помощ  bouquet
Още в понеделник ще отида да си поискам от личната нов портокол, и след това отивам на ул.Иларион Макариополски с копията и оригинал  да видя каква ще я свърша.
За % ще видиме и на нас колко ще ни дадът. При моята щерка подобрение за тези 2г няма, РЕЛК решението и  е за 65%, тя си прави още пристъпите, добавихме и още по тежка алергия, и ИПП. ама незнам за кое колко % дават. С Мария се явявах в 5та гр. болница, лекарката беше страхотна. Прегледа я и ни върна за допълнит. документи които ще и дадът по-висок %. С баткото бяхме на друго място и там мина много бързо и сухо   Confused Доста притеснено ми е сега, ама да не мисля от рано, ще видиме какво ще стане. Още веднъж благодарности на всички  bouquet
Виж целия пост
# 7
Няма нужда от нов протокол - в писмото ще пише какво ще искат за пред комисията. На Макреополски се ходи с протокола за инвалидност-стария
Виж целия пост
# 8
Ние протокол от джи пи-то не сме взимали. Два месеца по-рано със стария ТЕЛК (оригинал и копие) отидохме в ТЕЛК-а, там направо ни накараха да попълним молба и сега чакаме писмо. И тъй като не дойде вече месец, пак трябва да ходя до там да си го взимам на ръка...
Най-добре питай на място или по телефона.

И ние така със стария ТЕЛК и молба, но не мога да си спомня дали на Макариополски ги подавахме или в 7-ма поликлиника в ТЕЛК-а.
Виж целия пост
# 9
На нас  решението от РЕЛК изтича април. Сега чакам да ми направят реоценка в св. "Никола", защото си мисля, че със старата епикриза (от преди 2 години) няма да минем. Сигурно освен старото решение на РЕЛК трябва да се занесе и новата епикриза  newsm78. Страх ме е , че ще ме отрежат в процентите  #2gunfire въпреки , че се радвам , че детето се подобрява ми трябват повече проценти. До сега бяхме на 90%.   Sad

marychery какви други документи могат да се приложат за да вдигнем процентите. Моят син е с Генерализирано разтройство на развитието и сме на диета без глутен и казеин. Това не го признават официално , но не може ли лекар да напише , че сме с алергии.  newsm78 Ако някой знае такъв вариант да сподели!  Praynig Може би трябва да попитам личната си лекарка  Thinking
Виж целия пост
# 10
Aз знам че е хубаво да приложиш всички документи които имаш. Не всяко заболяване ти дава висок %, но допълва основното заболяване. Аз не го знаех и когато се явихме, ни  върнаха за допълнителна епикриза от алерголог или кожен заради дерматита, за да ни дадът по-висок %
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия