кървене на венците

  • 4 076
  • 24
Здравейте!
Имам проблем свързан с кървенето на венците. Досега когато ползвах Лакалут Актив /препоръчана от стоматолога ми/ кървенето спираше, но напоследък не ми помага нито тя нито Пародонтакс. Даже имам чувство, че от последната се засилва.  Shocked
Да пробвам ли и Сенсодин?
Моля, споделете вие как се справяте/справихте с това неприятно състояние? Благодаря!
  Hug
Виж целия пост
# 1
Справям се успешно като ежедневно почиствам между зъбите с медицински конец - по настояване на тукашния ни зъболекарски кабинет. Венците кървят, кървят, и накрая спират да кървят, когато го превърнеш в навик. Ако се е случвало да пропусна за известен период от време, кървенето пак е започвало.
За мене по-добро средство от конеца за зъби няма.
Виж целия пост
# 2
Моите венци кървяха дълго време,докато не отидох на зъболекар да ми изчисти зъбния камък,кървенето спря и повече не се е появило.Да не би и при теб от зъбния камък да е проблема?
Виж целия пост
# 3
Моите венци кървяха дълго време,докато не отидох на зъболекар да ми изчисти зъбния камък,кървенето спря и повече не се е появило.Да не би и при теб от зъбния камък да е проблема?
Това е най-доброто,което може да направиш.Евентуално след почистване на камъка,зъболекаря ще ти ги маже няколко пъти  с лекарство или ще ти изпише антибиотик и край на проблема ти .Успех!
Виж целия пост
# 4
Аз също ползвам Лакалут и редувам с  Парадонтокс. Конеца е задължителен, вече на доста места продават удобни приспособления за по-лесно почистване с конеца.
От време на време заменям течността за плакнене с разтвор на Елудрил, той е много силен и по-принцип се дава за плакнене след оперативни интервенции, но е допустимо да се ползва една - две седмици и при по-леки проблеми.
Виж целия пост
# 5
Имала съм пародентоза на нервна почва, т.е. не съвсем типичен случай, но освен лечението, на което бях подложена си спомням, че добре ми действаше жабуркане със смрадлика - стяга силно венците.
Виж целия пост
# 6
За кървенето аз съм пробвала какво ли не.Честно казано има временен ефект  Sad Последно пих антибиотик (Родожил) комбиниран с витамин С . За сега съм добре.Препоръчвам ти като си миеш вечер зъбите да четкаш венците кръгообразно,както и нагоре-надолу.Така ще свикнат на дразененто и няма да кървят.Иначе и смрадликата е добър вариант.
Аз те разбирам напълно,защото по едно време само да се усмихнех и шурваше кръв от венците ми ,ужас !
Виж целия пост
# 7
няма никакъв смисъл да се ползват каквито и да в било пасти за зъби преди да се почисти перфектно зъбен камък, чак след това  идва ефектът от пастата (зависи в какъв стидий е кървенето), но първа стъпка - почистване на зъбен камък, след това комбинация от една опаковка Аугментин +  Corsodyl за жабурене + подходяща паста вече = наистина идва трайнията ефект.
Виж целия пост
# 8
Освен лечебните пасти за зъби има и специални гелчета за мазане на венците, а също и води. На мен много ми помогна Генгигел за мазане. А Сенсодин пастата е за чувствителни зъби, т.е. на емайла, така че не е предназначена за кървящи венци и не мисля, че ще ти помогне.
Виж целия пост
# 9
dolli аз имам същият проблем. И Лакалут(Актив и Сенситив) ползвам и конец за зъби всеки без изключение и вода за уста, ама пак си кървят и са подути тези венци. Доктора, каза, че е от бременността. Обаче преди 2 седмици позвах една вода за уста- Еудрил-френска и е супер, но я спрях защото трябва 2 седмици да се почива след нея.
А ти случайно да си 0 кръвна група?
 Ако да ще трябва да те разочаровам, че това заболяване на венците при хора с кръвна група 0 е 90%. кофти статистика но е факт. Пиши за кръвната група и ще ти кажа какви храни да не консумираш, за да не ти продължи кървенето.
Виж целия пост
# 10
и аз имам такъв проблем.Може ли и на мен да ми каже6 какви храни да избягвам аз съм А1+.Благоаря предварително
Виж целия пост
# 11
Съвсем забравих за Генгигела, него също включвам към тежката артилерия, чудесно средство при венечни джбове и кървящи венци.
Виж целия пост
# 12
Задължително иди на зъболекар!Той ще почисти добре зъбния камък,включително и подвенечно и ще прецени каква паста е най-подходяща за теб,вероятно ще ти предпише и разтвор за уста,конци,много рядко антибиотик.Ако можеш да намериш пародонтолог е най-добре,но ако нямаш възможност,и обикновен зъболекар ще свърши работа.
Виж целия пост
# 13
А ти случайно да си 0 кръвна група?
 Ако да ще трябва да те разочаровам, че това заболяване на венците при хора с кръвна група 0 е 90%. кофти статистика но е факт. Пиши за кръвната група и ще ти кажа какви храни да не консумираш, за да не ти продължи кървенето.
Ха, Сладкишче, това за първи път го чувам, т.е. че има връзка между кръвната група и кървенето. Ами аз съм А /-/. Моля, пиши какво не е препоръчително да се консумира в този случай.  Praynig
Благодаря на всички за отговорите. В интерес на истината, откато се е родил Коси не съм почиствала зъбен камък /тогава се "изля" доста кръв/. А конец купих, но все още не съм го ползвала....   Embarassed
Разбирам, че за да имат лекарствата и пастите някакъв ефект, венците и зъбите трябва да са безупречно чисти.
Виж целия пост
# 14
Съпругът и едната ми дъщеря наскоро пиха цитросепт по друг повод ,но идвамата забелязаха,че им е спряло кървенето на венците.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия