Шейново и здравната каса

  • 1 190
  • 9
Здравейте,
да се разпиша и аз вече във форума. Преди Нова година два пъти правих тест и се оказа положителен. От една седмица чета отзиви за болници и лекари, за да избера кой да ми следи бременността.

Взех си направление от личния лекар и много се учудих, че Шейново нямали договор със здравната каса. Което означава заплащане на първите прегледи. Стори ми се доста странно. Някой има ли повече информация.

Виж целия пост
# 1
Така е, Шейново нямат договор с касата за ЖК. Безплатно е раждането, лечение.....абе всичко неотложно. Пак може да се запишеш там за ЖК, но срещу около 300лв-това ти включва всички изследвания, следене на бременността, раждане....
Виж целия пост
# 2
Много ти благодаря за информацията. Аз все още се колебая между Шейново и Св. София.
В първата болница се оказа, че имам доста познати, които да ми обърнат внимание. За втората чета само хулави неща...

Продължавам с четенето до понеделник.  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
И в Света София е същото положението. Могат да те наблюдават срещу 200лв.
Защо просто не се запишеш при някой гинеколог към поликлика? С направлението ти можеш при който и да е гинеколог да бъдеш,  Naughtyно не в болница, а в поликлиника. В доста от частните също работят със ЗК.
Виж целия пост
# 4
аз бих те посъветвала да се запишеш на ЖК в Шейново Peace
успех и дано всичко да е наред Hug
Виж целия пост
# 5
вече 300 лв.  ли е станала ЖК в Шейново Shocked
Виж целия пост
# 6
Не доколкото зная(аз платих на 19.12.2006)е 280 лв.,но това не включва раждането(т.е ВИП стая,избор на екип и епидорална).Таксата може да се плати на 3 вноски.
Виж целия пост
# 7
Така е, Шейново нямат договор с касата за ЖК. Безплатно е раждането, лечение.....абе всичко неотложно. Пак може да се запишеш там за ЖК, но срещу около 300лв-това ти включва всички изследвания, следене на бременността, раждане....

ЖК включва всичко до раждането. Не знам как стои въпроса с амниоцентезата...
Просто това е твърда сума, която плащаш независимо дали отиваш в 4тия или 2рия месец.
Така или иначе имат "клиентки" не им трябва договор със ЗК.
Виж целия пост
# 8
Благодаря на всички ви за отговорите.
Аз вчера по спешност посетих дежурния лекар. Беше д-р Станков. Заради леко прокървяване и така или иначе направихме първи преглед. Платих си 30лв., въпреки че не беше необходимо, защото касата била затворена.

Мисля да се насоча към гинеколог, който има договор със здравната каса да ме следи. Пък нататък ще избирам болница...
Виж целия пост
# 9
Не амиоцентезата се заплаща отделно 130лв.Тя не влиза в тази сума,но ДОПЛЕР влиза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия