въпрос за зелената карта

  • 476
  • 2
Момичета честита нова година!
Пак имам въпрос към вас защото вие пак ще ми помогнете.
От три години съм омъжена. Мъжът ми е американец и веднага след като се оженихме подаде документи за зелена карта за мен.  Миналата седмица ме викнаха най-после на интервю с него и ми заявиха, че документите са във ФБР за проучване и че не се знае колко ще продължи това проучване. На всеки 6 месеца трябва да си вадя нова шофьорска книжка, нов документ за пътуване до България и ново разрешително за работа. Писна ми да чакам и да давам пари за нищо, защото някой служител не си е свършил както трябва работата и затова ме бавят. Всичките ми документи са в ред, омъжена съм наистина по любов имаме и две сладки дечица и пак съм подозрителна.
Та с две думи моля ви препоръчайте ми адвокат, от който сте доволни и можете ли да ми кажете как вървят тарифите на такива адвокати горе-долу.
Мъжът ми твърди, че след като всичко е в ред трябва да си чакаме без адвокат. Да чакам ама докога.
Виж целия пост
# 1
Law Offices Of Rajiv S. Khanna, PC
5225 N. Wilson Blvd.
Arlington, VA 22205-1148
Voice: (703) 908-4800
Email Rajiv S. Khanna

nie плащахме към 200$/месец,около 4 години,но беше процедура с работодател,не по брак;всичко е по мейл и телефон,не сме го виждали тоз човен ние на живо..
много време е 3 години,в кой щат сте?при нас става за около година от подаване до SS i work permit..
късмет и търпение ви желая!
Виж целия пост
# 2
nie плащахме към 200$/месец,около 4 години,но беше процедура с работодател,не по брак;

Annette, знаеш ли каква е логиката да се плаща на месец, а не примерно на етап от процедурата? Питам, защото на мен ми предстои тази процедура, а адвокатката която ми изкара H1-a не ми е дала цена още. Аз съм в Калифорния, където имиграционните са пословично бавни, така че може и 6 години да откараме  Shocked.

По темата, сладолед, на един мой познат така му закучиха процедурата заради security check от ФБР и неговият адвокат беше казал, че нищо не може да се направи. ФБР-то можели да си те проучват колкото време искат и никой адвокат не можел да ги пришпори. Така че мъжа ти най-вероятно е прав  Peace.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия