Инфо за МД-София?

  • 645
  • 9
Здравейте,майчета! Някой може ли да ми даде информация какво трябва да си нося за раждане в МД - за мен и за бебчето? И оформят ли се някакви документи предварително? Не съм от София,но живея тук от 3 години и имам адресна регистрация - това ще бъде ли проблем? newsm78
Виж целия пост
# 1
Здравей  Wink

Аз раждах в майчин дом и освен тоалетните принадлежности не са ме карали да нося нищо... От тях си беше лигнина по- време на раждането...
За бебока мокри кърпи и памперси...
А ако се разровиш в търсачката ще намериш разни списъци дето може да тт помогнат при стягането на чантата за болницата

Успех   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 2
Тоалетни принадлежности, памперси за бебчо, чашка, лъжица, 2-3 хавлиени кърпи, които ще са ти необходими при кърменето. На мен мокри кърпи не са ми искали, там си имаха. Аз бях секцио, на нормално родилите мами им искаха и Бивацин спрей, но това ще ти го кажат там на място дали ще ти е необходимо. Леко раждане!
Виж целия пост
# 3
Най-добре е да провериш на регистратурата на болницата, иначе Picky ти е дала добри насоки
Виж целия пост
# 4
За теб трябва да си носиш документите - направлението за хоспитализация и лична карта, изследванията, картончето с кръвна група. Вземи си в едно пликче тоалетни принадлежности, нощница, чехли (и джапанки), хавлия, добре е да имаш къси чорапки и някаква жилетка. Сложи си също така малко лигнин, няколко памперса и едни малки бебешки кърпички. По време на раждането ти дават лигнин, но после никой не ми е давал, Бивацин не са ми искали. Хубаво е да си вземеш един малък шоколад и малка мин. вода.  Другият багаж могат да ти донесат после - още памперси за бебето, мокри кърпички, чаша, вилица и лъжица, още хавлиени кърпи, нощници и т.н.
Виж целия пост
# 5
аз бих ти препоръчала друга болница - окръжна. Аз бях там и съм доволна - няма студенти!!!!
От МД само лоши коментари слушах... оначе да разходи се до там - вземи и дрешки за бебо защото са закъсани тези там и шише с вода - за себе си чаршафи - там са малко ликьосани.. успех !!
Виж целия пост
# 6
Родих там преди 2 месеца. За бебето-памперси и мокри кърпи. За теб - лигнин, дамски превръзки, тоалетни принадлежности, чехли, чаша и прибори, ако ще ядеш там...На мен нощница ми дадоха от там. Задължително си вземи голяма бутилка с вода за след раждането, и нещо сладко.
Леко раждане  Hug
Виж целия пост
# 7
ts аз родих в МД преди 6 месеца и това, което казваш е пълен ЪпсурТ... Нито дрешките бяха скъсани, нито чаршафите бяха ликьосани. Незнам от къде я имаш тази информация, но нещата в момента не стоят така.
Виж целия пост
# 8
ts аз родих в МД преди 6 месеца и това, което казваш е пълен ЪпсурТ... Нито дрешките бяха скъсани, нито чаршафите бяха ликьосани. Незнам от къде я имаш тази информация, но нещата в момента не стоят така.

Потвържадавам, само дето аз родих преди 10 месеца, а в петъка бях  на 7-я и12 -я етаж при бебетата и това са адски глупости
Виж целия пост
# 9
Така е, дрешките и чаршафите са си съвсем наред  Peace. Аз обаче си носех нощница за раждането. Родих преди 3 месеца. Студенти не са ме преглеждали, видях студенти само по време на визитацията на бебетата и даже беше забавно, защото им показваха разни неща и ние също давахме по едно ухо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия