Сменяли ли сте цвета на дървени мебели?

  • 2 585
  • 8
ПОнеже никой не ми отговори на предишна тема за пребоядисване на дървени мебели, реших да попитам дали въобще някой е сменял цвета на мебелите си?
Виж целия пост
# 1
Да, чамови мебел боядисах две ръце с черен лак - дорбе се получи, но много бавно съхнеше.
Виж целия пост
# 2
 А какви са мебелите , на които искаш да сменяш цвета?
Ако са масивно дърво боядисано с лак - нямаш проблем,а ако са боядисвани с боя , пак става , но си трябва доста шкурене преди да ги намажеш с боя.
  Успех   bouquet
Виж целия пост
# 3
Има лазурни лакове за дърво,според цвета на твоите мебели си избираш лака.Ако са от светло дърво има много цветове,ако са тъмни обаче незнам дали ще стане със светъл лак.С по-тъмен става със сигурност.
Виж целия пост
# 4
Ние (майка ми и баща ми ,де) вапцат дървените орнаменти в заведението ни със "Садолин" май така се казваше. ThinkingСтава хубаво и доколкото знам има избор от към нюанси.....
Виж целия пост
# 5
Ние това лято превърнахме старите дървени врати, които са боядисвани с поне 5-6 цвята бои, в наистина дървени и сега са само лакирани. Трябва да ти кажа, че беше доста трудно, но се получи много добре. Първо с пистолет за горещ въздух и шпатула, аз свалях основния дебел слой бои, а мъжът ми след това минаваше с виброшлайф (което беше по-трудното). И така докато стана съвсем като ново дървото, после лакирахме и готово!  Hug
Виж целия пост
# 6
Мили мами, много ви благодаря за отговорите Simple Smile. Не мога да кажа точно какви са мебелите, защото не разбирам, но са боядисани в бяло, което е доста замърсено и задължително трябва да се направи нещо по въпроса. До колкото разбрах от отговорите първо трябва да се махне съществуващата боя, а после да се лакира или боядиса самото дърво пак newsm78. Доста трудничко е така, ако се боядисат върху тази боя сигурно ще падне новата или ще се смеси цвета newsm78. Нищо не разбирам от тази работа.... #Crazy Знае ли някой майстор, който да може да направи боядисването?
Виж целия пост
# 7
Ако боядисате върху  старата боя, няма да падне новата, нито ще се смеси цвета, но се наслоява много и не стои така както директно върху дървото! Но ако нямаш чак такива претенции, цапай смело отгоре и да не ти пука!  Wink
Виж целия пост
# 8
мерси sendcastle Simple Smile, мисля да "цапам смело" защото мебелите са стари и така и така за в бъдеще ще се сменят, така, че няма да е фатално ако нещо не стане както трябва  Rolling Eyes. Сега само остава да намеря подходяща боя...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия