За обръщането!

  • 1 211
  • 28

Анкета

Абе мами кога започнаха вашите бебоци да се обръщат от гръб по корем сами?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 15 яну 2007, 23:38

Ивчо е на 5 месеца и все още не може да го прави сам
Виж целия пост
# 1
споко, но  ако и след 6м не умее да се "търкаля" питай педито
Виж целия пост
# 2
Моята бебка беше на три месеца и половина,когато започна да се обръща.Вече е почти на 6 месеца,обаче се обръща все още на едната страна.Мъчи се и на другата,но не може.Смятам,че при всяко дете това е различно и не е повод за притеснение."Наборките" на дъщеря ми вече си играят с крачетата,а пък тя още не иска!
Виж целия пост
# 3
Към 5-я месец.
Виж целия пост
# 4
Споко,
Мисля, че всичко зависи от детето и все още нямаш поводи за притеснения. Баткото беше много жилав и още след 3 месец започна да си повдига единия крак, за да се обръща. Беше много смешен. И някъде около 4 вече владееше упражнението. Докато Каян си е мързеливичък, спокойничък... И около 6 месеца се научи да се бръща и то без упражнения от моя страна.
споко, но  ако и след 6м не умее да се "търкаля" питай педито
Точно така, ако вече не си го направила това с питането  Wink
Виж целия пост
# 5
На 6 месеца и половина. На 7 вече беше специалист.  Whistling
Виж целия пост
# 6
Божа се обърна на седем навършени месеца Peace!Просто детето ми е по-спокойно,а не недоразвито.
Виж целия пост
# 7
При всяко дете е индивидуално. Моите и двете са различни в развитието си.  Hug
Виж целия пост
# 8
Зависи от детето.Няма определен месец,в който трябва да го направи.Кали вървеше против всякакви такива"правила"-започна късно да се обръща,изправя,лази,но това не ме е притеснило въобще.
Просто детето ми е по-спокойно,а не недоразвито.
Peace
Виж целия пост
# 9
Дъщеря ми след 10дни ще направи 6м но не може да се обръща, Даже и аз пусках такава тема. Според педито няма проблем но мен нещо ме човърка отвътре и другата седмица ще е водя на невролог. Дано е само параноя.
А като се замисля не виждам и как да се обърне по корем, тъй като тя мрази и една секунда да стои така. В момента в които е обърна и то насила (само докато усети започва да се дърпа) тя веднага на секундата се обръща по гръб. Абе пълна лудница сме аз я натискам да стои по корем тя пищи ..........ужас! Дано всичко е наред другата седмица.
Виж целия пост
# 10
E, защо го насилваш детето да стои по корем? Ако му беше приятно до сега да си разбрала.  Rolling Eyes Трябва то да е готово за това.
Виж целия пост
# 11
Каката на 4 месеца се обърна,а бебка все още неможе.На кумците бебчето скоро навърши 8 месеца и тъкмо вчера ми се похвалиха,че вече се обръща.Тя е много спокойно бебе,ако това има значение.Здрава е и си расте нормално.Наистина всяко дете е различно и няма място за притеснение.
Виж целия пост
# 12
Към 7-8 месец започна да се обръща.
Виж целия пост
# 13
и моето детенце, не искаше да се обръща самичка. стана време, чаках, чаках, и накрая аз е научих как да се обръща, лека по-лека, с моя помощ тя се научи.

но пък интересно, никога и през ума не ми е минавало каквито и да се лоши мисли, затова че децата трябва точно на определен месец да започнат да се обръщат. Тя дори, тъй като никога не е стояла в кошара или в детскто си легълце дълго време, до към годинка не знаеше как става номера с изправянето, помагайки си с хващането някъде, никога не е пълзяла и т.н. но пък за сметка на това проходи много стабилно, нито веднъж не е падала в началото като проходи и така.
Не мисля, че има място за притеснение, но за твое успокоение питай педи!
Виж целия пост
# 14
Ние сме на 7м.и половина и още неможем да се обръщаме,но пък за сметка на това седи седнал и то стъбилно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия