Съвет относно кърменето

  • 328
  • 1
Здравейте момичета,
От няколко дни моето момченце (на 1 месец и 1 седмица), изцяло на кърма,  започна да намалява паузите между кърменията от 3 на 2 часа. За да компенсирам недостига започнах на всяко кърмене да редувам и от двете гърди, но това по никакъв начин не намалява периода межуд кърменията. Това, което ме притеснява е да не би това да е знак, че ми намалява кърмата. Четах в библиотеката на форума, че подобни случаи се обесняват с кърмаческа криза или скок в растежа на бебето, но при мен това продължава вече от около седмица.  Sad

Иначе засега бебето наддава добре и редовно пълни памперсите.

Имам и още един въпрос. Тъй като съм “новак” в кърменето от двете гърди, ми е трудно да преценя кога точно бебето е приключило с едната гърда, за да му предложа и другата. В повечето случаи ми се струва, че след като е сукало около 5-10 мин активно, то започва само да си играе  и накрая заспива на гърдата. Знам, че най-богатото на мазнини мляко е най-накрая и не ми се иска да лишавам бебето от него, но как да постъпя и кога да го прехвърля на другата гърда?
Много ще съм благодарна ако споделите вашия опит и ми дадете съвет.
Виж целия пост
# 1
Честита рожба най-напред!
Чудесно си се ориентирала в ситуацията, браво и за прочетената информация!  bouquet
Най-вероятно сте във фаза на усилен растеж, понякога се проточва и седмица. Хубаво е че предлагаш и двете гърди, но най-добре е да скъсиш още паузата между кърменията, примерно от 2 на 1-1.5 час или по-скоро при всеки удобен момент, така значително по-бързо ще си увеличиш кърмата и бебчето ще е спокойно и доволно. Не пишеш кърмиш ли нощем? Хубаво е на тази възраст да имате около 8-12 кърмения в денонощието.
За смятана на гърдите, ако толкова се тревожиш че не можеш да прецениш правилно просто редувай по няколко пъти гърдите, но мисля че скоро ще се ориентираш кога едната гърда е вече добре изсукана и е ред на другата Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия