Обръщат ли се бебетата ви?

  • 1 545
  • 15
Здравейте
Искам да питам има ли друго шестмесечно бебе, което не се обръща само, освен моето. Вече започвам да се притеснявам, че въпреки всички гимнастики и масажи, юнака не иска да се обръща. Да седи сам също не може, само с прикрепяне. А да лежи по корем - го възприема като мъчение, което трябва да се изтърпи. Какво ще ме посъветвате?
Поздрави на всички бебоци
Виж целия пост
# 1
Цитат
Какво ще ме посъветвате?


Да не го насилваш да прави каквото и да е!
Моят започна да се преобръща на 8 мес. и сега няма спиране  Confused  За седенето също - Алекс сега е на 10мес. и седи относително стабилно сам. На 6мес. мисля, че е твърде раничко да може да седи само детето без подпиране  Wink

Погледни и тази статия "Двигателно развитие на бебето"
Виж целия пост
# 2
Цитат на: DariAna
Да седи сам също не може, само с прикрепяне.


Ние сме още малки, както се вижда от лентичката, но вчера попитах лекарката ни от кога се слага бебето да седи и тя ми каза, че чак от 6 месец трябва да я слагам да се учи, не по рано. Така че няма нищо страшно, ще започне!

Успех!
Виж целия пост
# 3
зависи какво е било раждането - ако всичко е било ок няма причина за притеснение но ако е като при мен - съэ загуба на тоновете на бебето и не особенно добри показатели когато се роди - тогава е важно да му обърнеш повечко внимание - евентуално да се посъветваш с педито ако трябва да отидете на невролог
Виж целия пост
# 4
Не сте само вие и при нас е така, с тази разлика че  обича по корем. newsm32
Виж целия пост
# 5
ако е по-пълничко детето е напълно възможно да си е по-мързеливичко:)
Цитат на: catnadeen
зависи какво е било раждането - ако всичко е било ок няма причина за притеснение но ако е като при мен - съэ загуба на тоновете на бебето и не особенно добри показатели когато се роди - тогава е важно да му обърнеш повечко внимание - евентуално да се посъветваш с педито ако трябва да отидете на невролог

да, също и ако е родено преждевременно или пък не е изплакало веднага или ако майката е имала високо кръвно или прееклампсия по време на бременността, е добре да го види невролог...
с 2 думи, ако  се притесняваш, посетете невролог!
пожелавам ви да сте здравички:)
Виж целия пост
# 6
Цитат на: DariAna
Здравейте
Искам да питам има ли друго шестмесечно бебе, което не се обръща само, освен моето.  въпреки всички гимнастики и масажи, юнака не иска да се обръща. Да седи сам също не може, само с прикрепяне. А да лежи по корем - го възприема като мъчение, което трябва да се изтърпи.

И ние сме така  Grinning !
Хич не се притеснявай - бебчо най-добре си знае кога е готов за нови "приключения"!
Виж целия пост
# 7
Йоан сам започна да се обръща.Дори не съм му помагала,оставих го да го направи когато сам пожелае.Сега иска само по корем  Laughing Така че спококойно,тогогато реши тогава  Wink
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Irena80
Цитат на: DariAna
Да седи сам също не може, само с прикрепяне.


Ние сме още малки, както се вижда от лентичката, но вчера попитах лекарката ни от кога се слага бебето да седи и тя ми каза, че чак от 6 месец трябва да я слагам да се учи, не по рано. Така че няма нищо страшно, ще започне!

Успех!

а какво може да се случи ако го слагам да седи по рано.само така има мир в къщи  jumpuu   jumpuu
Виж целия пост
# 9
Когато беше на 5 мес. нашето бебче го водихме  2 седмици на лечебна физкултура в Педиатрията до Военна болница. Беше много кротък и мързелив и не можеше да се обръща, но главната причина беше че си държеше главичката на една страна. За 2 седмици не можех да го позная, стана като въртолет  Stuck Out Tongue Winking Eye . Голям тласък му даде тая гимнастика  #Milti . Упражненията са специални, но като ги научиш може и в къщи да се правят. За съжаление няма как да ти ги обясня тук.
Но както са ти казали другите, просто може по късно да се научи детето, а ако се притесняваш го заведи да го видят -  детски невролози са там. Препоръчвам д-р Томов.
Поздрави
Виж целия пост
# 10
Значи каката още на 3мес се преобръщаше .А малката днес навършва 8м и още не може  и не иска Просто няма желание >да седи може и като е на пода се сурка по дупе или се навежда токова напред че пада по корем
Виж целия пост
# 11
Цитат на: bina
Цитат на: Irena80
Цитат на: DariAna
Да седи сам също не може, само с прикрепяне.


Ние сме още малки, както се вижда от лентичката, но вчера попитах лекарката ни от кога се слага бебето да седи и тя ми каза, че чак от 6 месец трябва да я слагам да се учи, не по рано. Така че няма нищо страшно, ще започне!

Успех!

а какво може да се случи ако го слагам да седи по рано.само така има мир в къщи  jumpuu   jumpuu


Аз я слагам по малко на краката ми и тя много обича, а сложа ли на крачетата й играчки веднага се заиграва с тях, в момента в който слабо я наваля да легне и започва рев.
Виж целия пост
# 12
Ами то мойто се обьрна в 10тия месец, до скоро само около лявата рьчичка, сега вече и около другата. Започна да седи стабилно пак по това време, но това не означава, според лекарите, че е сьс забавено развитие. Все още не може сам да се изправи до седнало положение, камо ли прав. С проходилката, обаче направо лети, а отскоро се водим за рьчички. Може би ще проходи след годинката, а като гледам има ходещи бебета и на 9мес. Вече спрях да го сравнявам с другите, защото при всяко е различно. То май и дупето му тежи повечко, та затова по- бавно става всичко. Сега сме кьм 12кг!?
Виж целия пост
# 13
И аз бях започнала малко да се притеснявам за преобръщането. Също и че не иска да стои по корем и е голямо мъчение. После прочетох, че всяко дете е индивидуално и че може и чак на 10мес да започне да се преобръща го оставих на мира и спрях да настоявам. Един ден (преди около седмица) самичък ме изненада и се превъртя, от тогава го прави с лекота сякъш цял живот е могъл  Simple Smile
Може би е правилен съветът на мамите да се посъветваш с невролог ако е имало проблемно раждане, аз не разбирам. Но ако ли всичко е било наред остави детето да се развива само, не го юркай!  Laughing
Виж целия пост
# 14
Ами и аз се притеснявах, обаче доживях бебе да се обърне самичка. Това в началото на 9 м. Към 9,5 м се обръща сама на където си иска и както си поиска. Изведнъж получи физкултурен порив! Когато му дойде времето, тогава им се приискват разни работи... Малчугани.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия