Важно ми е - кърмене и недоносено бебе

  • 637
  • 6
Нямам време да ползвам търсачката в момента и моля за помощ.

Приятелка роди преждевременно (наложило се е бебето да бъде извадено поради влошени показатели) в 8мия месец (мисля). Малкият мъж тежи кило и половина, в кувьоз е, не диша сам. Тя не знам още как е.

Каква е ситуацията с кърменето в такъв случай? Може ли, ще има ли кърма?

Изобщо всякакъв опит ще ни е от полза.

Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Не съм много запозната с кърменето на недоносени бебета, дано някоя от по-опитните мами се включи. Това което мога да каже е за случая на една позната...тя роди преждевременно в 7 месец, бебето беше 2 месеца в кувиоз, изцежда се и му даваха кърмата с шише, след като го изписаха от болницата, детенцето си засука без проблем, даже се беше пристрастило към гърдата, отказваше вода - типичното кърмаче. Това което знам е, че за недоносените бебета по-добро от кърамата няма. Мляко не може да не й слезе независимо от начина на раждане, важното е да съумее да запази сили и да почне да се цеди. Успех и пиши как са се развили нещата.
Виж целия пост
# 2
Благодаря!
Също знам, че най-добре е да кърми бебенце в това положение. Просто вече много се притеснявам, защото нямам никаква информация как са и какво става с тях. Надявам се да са здрави и да са добре и да се справят с кърменето.

Виж целия пост
# 3
В коя болница е?
В Майчин дом имам наблюдения - ако майката желае, изцежда кърма и я дават със сонда.
В последствие се преминава на биберон и слагане на гърда, когато бебето вече е наддало на килограми и не се нуждае от помощ за дишане и тн.
Ако не диша без апарат, няма как да опита да го кърми направо. Иначе деца около 2 кг и малко вече засукват сами. На тях им обръщат и повече внимание - как да държат бебето, как да засуква и тн.
Виж целия пост
# 4
Ситуацията е същата като при всяка друга мама - кърма ще има, ако се подадат съответните сигнали за това, т.е. изцеждане. Може да започне да цеди в момента, в който се почувства физически в състояние за това - препоръките са изцеждането да е 8х за 24ч, за предпочитане едно от тях да е нощно. Това си е къртовски труд - затова дано да има възможност да носи кърма и да правят опити за сучене, когато мъничкия започне да диша сам, това ще я мотивира да продължава. Ще й трябва страшно много подкрепа - емоционална, с постоянни похвали и окуражаване - това може да бъде твоята изключително ценна помощ Heart Eyes
Мъничко ориентири - в зависимост от гестационната възраст и физическото състояние на недоносените деца им е необходимо различно време, за да могат да овладеят сученето на гърдата. За децата, родени 32-34г.с. това време по всяка вероятност ще е около месец, т.е. ще й е нужно много търпение, за да се научи детето и е хубаво да го знае предварително, за да не се отчайва, че напредъкът идва бавно.
Ако бебето е в МД, можеш да й кажеш, че независимо от официалната инфо за това кога се дават сведения и кога може да ходи при детето, не връщат майката, когато и да отиде и да поиска да види детето си (стига състоянието му да е достатъчно добро).
Дано бързо се оправи мъничето Praynig
Виж целия пост
# 5
 Hug Много благодаря!
Ще имам предвид всичко, каквото ми казахте.

Благодаря, Хедра!   bouquet

Само че нищо не знам за тях. Снощи научих случайно, че са я приели по спешност и са извадили бебе. Не знам нито къде са, нито как са. Затваря ми телефона.

Вече не мисля за кърмене, а за оцеляване.

Виж целия пост
# 6
Да ви разкажа сега за първото бебе, родено в болница Токуда.

Калоян. 43 см. 1,500 кг. Роден в 33 г.с., а може и по-рано. Изваден по спешност заради влошено състояние на майката.

Сега се чух с нея. Тя се изцеждаше. Каза, че има кърма, но се наложило да изхвърли коластрата, защото пие антибиотичен букет.  Sick Добре са, той диша сам. Казали са и, че утре ще му дадат 2 мл кърма. Не знам как са определили това количество. Той има и доста тежка форма на жълтеница. Ако ви хрумва още нещо, което ще им е полезно, моля, пишете. Вероятно ще отида да ги видя през седмицата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия