спортът и бебеправенето

  • 1 073
  • 7
Здравейте дами. Нова съм в бебеправенето и имам малко въпроси. Според вас пречи ли спортът при зачеването и по-скоро кростренажорът. От няколко месеца спортувам 3-4 пъти седмично по 40 мин. Според вас трябва ли да спра сега или при евентуален  EFP .И въобще вие как процедирате със спорта. Благодаря и дано да съм полезна и на други момичета със тази тема.
Виж целия пост
# 1
Непречи, продължавай да си спортуваш. Grinning
След овулация избягвай да правиш коремни.

За протокола: кростренажор карам 10' + велоергометър 40' + др.упражнения - 3 пъти в седмицата, останалите 2 съм на силова тренировка.
При това натоварване /което е умерено/ нямам проблем с тестостерона  Wink/изследвала съм го 3-4 пъти /
Виж целия пост
# 2
Благодаря за бързия отговор.
А след като стане чудото трябва ли да спра и до кога.
Виж целия пост
# 3
Това решение само ти може да го вземеш. Има момичета, които продължават да си спортуват,  други спират, когато разберат, че са бременни.  Аз не бих рискувала.
Говорила съм с доста лекари и никой от тях не ми е отговорил твърдо, че спорта не пречи.
Дори един ме 'смъмри': ,,Сега не е време да мислиш за фигурата си.Като родиш - тогава". Аз все още опитвам да забременея. Grinning
Въпреки това аз ходя на фитнес, защото това се отразява много добре на психиката ми, и после на фигурата Wink
Виж целия пост
# 4
И аз мисля да не рискувам после, но то да дойде този момент.
А засега ще си спортувам. А коремни през целия месец ли правиш?  newsm78
Виж целия пост
# 5
И аз мисля да не рискувам после, но то да дойде този момент.
А засега ще си спортувам. А коремни през целия месец ли правиш?  newsm78

До първите 1-2 дена след О.
Опасно е да се правят коремни, когато става имплантацията /т.е да попречат на яйцеклетката да се имплантира в стената на матката/
Имплантацията е 7-10 дена след О.
До тогава оплодената яйцеклетка е свободностояща - първо в тръбата /около3 дена/, после в кухината на матката/около 3-4  дена/ и  1-2-3 дена и трябват докато 'потъне' както трябва в ендометриума.

Ето една схема за да се ориентираш - Tage е ден

На 6-7 ден започва
       
                                                  на 9 ден - имплантацията /в случая/ е завършена:
Виж целия пост
# 6
Това е супер с картинките. Така се изясняват доста неща.
Благодаря много  Grinning
Виж целия пост
# 7
denis_d, страхотна информация, и аз много ти благодаря!

Иначе аз тренирам бойни изкуства и вече реших след овулацията да пропускам тренировките. Тренирам само по време на цикъла и първите две седмици след това, а после до следващата М си почивам. Струва ми се най-практично.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия