Има ли мами от Финландия?

  • 965
  • 10
Здравейте! Аз съм все още във Бг но смятам да замина във Финландия.Можете ли да ми дадете малко инфо как сте пристигнали там?Какво работите и как е за децата? Предварително ви благодаря!
Виж целия пост
# 1
Здравейте! защо никой не ми отговаря? Дано никого не съм засегнала с тази тема.  Но наистина спешно ми трябват отговорите на тези въпроси. Моля ако някой има информация да пише! Не се шегувам с темата. Предварително ви благодаря!!!
Виж целия пост
# 2
Имаме една активно пишеща мама, за която със сигурност знам 4е живее там, но не е писала тези дни. Може да е някъде по празниците. Имаше и още една Финладска мама, но спря да пише в 4ужбинския, за другите форуми не съм сигурна. Мисля 4е съм я виждала да пише на други места. И все пак, за инфо от страната, трябва те да се вклю4ат.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви,Балалайка! За отзивчивостта. Да се надявам,че някоя от тези мами ще ми отговори. Ако нещо се притесняват могат да ми пишат и на лични. Желая на всички късмет!
Виж целия пост
# 4
Привет Мозила  Hug

Хайде, питай  Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Ами вижте- смятам да замина да си търся работа в тази страна.Първоначално аз а после и съпруга ми и детето което е на 12 години.Как да пътувам? Със самолет или с какво? Ако отида така свободно ще си намеря ли работа според вас? И как е за децата там? Извинявам се за многото въпроси но ми е много нужно. Тук положението ми е много лошо затова се реших на такава стъпка. Просто нямам избор. Разрових се в нета но там информацията е много оскъдна.
Виж целия пост
# 6

Shte ti pisha dovechera, po-podrobno.
Sega samo nakratko: samolet e naj-dobrija variant, inache e 9 dena pat s kamili. Ako ima po-evtini opcii patuvai do Stokholm, ot tam ima i drugi varianti (samolet, feribot)..
Ne bih tragnala "da si tarsja rabota tuk", bez da imam neshto podgotveno to Bg...bez ezik, bez opit v jivota "na sever". Kazvam go ne za da te obezsarchavam. Zavisi estestveno i kakva e rabotata. Dobro vladeene na English e absoljutna neobhodimost spored men, osobeno ako ne znaesh finski..  Thinking

A ako znaesh pak finski, shte mojesh da proverish mnogo saitove za rabota tuk...
Kredorat mi ne raboti, taka che shte spra s tova  Hug
Uspeh, i pogledni saitove i za drugite skandinavski darjavi, ako si reshila, che severnijat klimat ne te pritesnjava  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
МамаВ,много ти благодаря за информацията!Накара ме да се замисля .Дано да имам късмет.
Виж целия пост
# 8
здравей
не знам дали във Финландия не е като в Швеция, но е много вероятно - за да наемеш жилище, трябва да имаш работа или някой, който да гарантира за теб, т.е. че ще плаща наема ти, ако ти не можеш, така че се получава затворен кръг
изобщо нещата са сложни, както ти е казала mama B, без език и работа, уредена предварително
имай предвид, че нямаш право на социални помощи,нито на помощи за безработни (трябва да си работила определено време, обикновено 6 или 12 месеца и да си си плащала съответната вноска, за да имаш такова право)
успех
Виж целия пост
# 9
Благодаря,petyalЩе се вслушам в думите ви. Дано успея по някакъв друг начин
Виж целия пост
# 10
Здравей и от мен. Заставам зад това,което са ти писали и другите две скандинавки.Тук без език,работа и някой който да гарантира за Rolling EyesУспех
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия