п=3,14

  • 1 807
  • 22
чета от известно време във форума, че нечие дете е на 3,4 г или на 6,8 г., или на 1,2 г.... чудя се как се изчисляват тези възрасти. не че не знам как става, ама струва ли си усилието да пресмяташ, вместо просто да напишеш отделно годините и месеците? newsm78 или има по-бърз от моя начин на пресмятане?
Виж целия пост
# 1
вероятно имат предвид, че детето е на 3 г и 4 месеца, а не на 3,14 или "числото Пи"  Laughing
Виж целия пост
# 2
 Според мен 3,4 г. е три години и четири месеца, 1,2-година и два месеца и така, не както ти мислиш.Едва ли някой си прави труда да изчислява колко е примерно 0,8 от една година.
Виж целия пост
# 3
Не мисля, че някой си е правил труда да изчислява, че детето му е на 3,4г. Мисля, че се е имало предвид, че е на 3г. и 4м. Поне от подобни примери, които аз съм срещала, така излиза. Съвсем отделен е въпроса дали 3г. и 4м. е правилно да се изпише 3,4г.
Виж целия пост
# 4
Съвсем отделен е въпроса дали 3г. и 4м. е правилно да се изпише 3,4г.

Но за нуждите на форума бива.
Виж целия пост
# 5
Аз пък мисля, че е от незнание... никой не съобразява, че годината има 12 месеца и 3,2 г. не е 3 г. и 2 м. Вседно да напишеш 3,5 часа... Така си мисля аз де.. щото никога не изписвам годините така, или ако напиша 3,5 г. имам предвид 3 г. и 6 м.  Twisted Evil
Виж целия пост
# 6
Трябва да се направи и един конвертор на мерни единици... както има Кредор, така и конвертор за годините...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Виж целия пост
# 7
Аз пък мисля, че е от незнание... никой не съобразява, че годината има 12 месеца и 3,2 г. не е 3 г. и 2 м. Вседно да напишеш 3,5 часа... Така си мисля аз де.. щото никога не изписвам годините така, или ако напиша 3,5 г. имам предвид 3 г. и 6 м.  Twisted Evil
Не от незнание - по скоро  за по-лесно.  Laughing Спред мен си е по-лесно 2 години и 4 месеца да се изпише 2,4г. Аз поне не съм си мислел, че някой ще си играе да представя възрастта ан детето си математически точно.
Виж целия пост
# 8
И аз мисля, че е за по-лесно, а не от незнание. Предполагам, че всеки, които има достатъчно акъл за да пише тук, може да прави такива елементарни сметки.
Виж целия пост
# 9
Аз пък мисля, че е от незнание... никой не съобразява, че годината има 12 месеца и 3,2 г. не е 3 г. и 2 м. Вседно да напишеш 3,5 часа... Така си мисля аз де.. щото никога не изписвам годините така, или ако напиша 3,5 г. имам предвид 3 г. и 6 м.  Twisted Evil
Не от незнание - по скоро  за по-лесно.  Laughing Спред мен си е по-лесно 2 години и 4 месеца да се изпише 2,4г. Аз поне не съм си мислел, че някой ще си играе да представя възрастта ан детето си математически точно.

Абсолютно не съм съгласна! Какво значи по-лесно... като иска да напишеш "след 1 ч. и 20 мин." така ли го изписваш или "1,2 ч.". Силно се съмнявам! Айде думата незнание, не е съвсем точна... по скоро е незамисляне... Но ето че на някои им прави впечатление. Тук не става дума за математически точности, а за най-обикновени ежедневни неща... и за обща култура. Все едно аз да кажа "инженер съм, не ме притесняват правописните ми грешки!"  Grinning Точно обратното, смятам, че след като съм вишист, задължително трябва да пиша правилно!
Виж целия пост
# 10
добре, ако не представяме възрастта на децата си точно, защо просто не казваме "детето ми е на ... години", а уточняваме някакви фини разлики след десетичната запетая? а тя е десетична, защото онези нещица след нея показват десета част от цялото, не дванайста, нали?
Виж целия пост
# 11
Неее. Не съм си и помисляла, че толкова много майки владеят подобни математически врътки. Затова и не си мисля, че това е нещо различно от 2,3 ( 2 год. и 3 месеца )
Виж целия пост
# 12
Неее. Не съм си и помисляла, че толкова много майки владеят подобни математически врътки. Затова и не си мисля, че това е нещо различно от 2,3 ( 2 год. и 3 месеца )
Надяват се да са разбрани, и си спестяват писане. Никой няма да казва възраста на детето си във вид на дроби. doh
Виж целия пост
# 13
Все едно аз да кажа "инженер съм, не ме притесняват правописните ми грешки!"  Grinning Точно обратното, смятам, че след като съм вишист, задължително трябва да пиша правилно!

  Peace
  
Виж целия пост
# 14
И аз го тълкувам еднозначно като 3г 5м, а не 3,5 години в буквалния смисъл. Хич никакви проблеми Simple Smile
Това важи за възрастите, когато все още има значение дали детето ти е на 3,2 (3г 2м) или 3,9 (3г 9м), защото 7 месеца могат да са голяма разлика. Сигурно като мине 6-7, няколко месеца +/- няма да се забелязват изобщо Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия