Карма на 5-ия ден и бебчо много мързелв да суче

  • 396
  • 6
Здравейте! Интересува ме един много важен въпрос.Имам момиченце на 7 дена.Проблемът идва от това ,че първите 4 дена след раждането нямах карма и хранех детето си с НАН1.Но най-неочаквано на 5-ия ден ми дойде кармата и то в голямо количество.За съжаление обаче бебка се е научила да си хапва млекце от шишето и и идва много трудно да се нахрани от цичката на мама.Помогнете ми как да я прюча да се храни от цичката без да гладува и без да я дохранвам с НАН. newsm78
Виж целия пост
# 1
Здравей и честито бебче!
Много ми е странно като прочета "кърмата ми доиде чак на четвъртия или на петия ден". Абе хора не сте ли чували и в болницата не ви ли казаха, че в началото няма кърма, а коластра и е нормално няколко дни да е така. Коластрата е много хранителна и специално пригодена за стомахчето на новороденото. Извинявам се за малко острия тон, но просто всеки път се изумявам. А иначе съвсем не е късно да научиш бебето да суче от теб, ако имаш желание. Трябва да следиш бебо да захапва не само зърното, но и по-голяма част от ареолата, коремчето на бебето да е насочено към твоя корем. Може да го слагаш на гърда в полусънено състояние, тогава сучат най-правилно. Ако зърната ти не са достатъчно оформени, можеш да използваш силиконови накрайници в началото. Ако гърдитети са препълнени и твърди, каквито може би са, след като казваш, че имаш много мляко, на бебо, ще му е трудно да засуче, затова изцеждай по малко преди кърмене. За препоръчване е да не даваш биберон-залъгалки, докато се научи да суче от теб, за да не се обърква. А ако все пак се притесняваш да не стои гладно и решиш да храниш от шише, може вместо Нан да му даваш изцедена кърма. Успех и ако имаш някакви по-конкретни въпроси и затруднения, сподели Grinning
P.S. Според мен, заглавието на темата ти не съответства на съдържанието, може да го промениш, за да обърнат внимание повече хора.
Виж целия пост
# 2
Съжалявам ,но нямах изобщо нито коластра ,нито нищо.Направо на 5 ден карма.До преди това нямах нищо ,ама абсолютно нищо.
Виж целия пост
# 3
На въпроса ти от заглавието на темата-можеш, но има ли смисъл newsm78? Имаш най-добрата храна за бебето ,а да даваш нещо друго..., да не говорим за парите, които ще харчиш за АМ, миенето, стерилизирането на шишета и т.н., а иначе можеш.

На въпроса от постинга ти - все още не късно да приучиш бебето да суче от гърда, за целта спри всякакви биберони, давай само цица. Можеш да прочетеш малко из Библиотеката на форума, имаше и на скоро някакви подобни теми, май. А ако в крайна сметка бебето се окаже мързеливо и не му се суче от цица, можеш да цедиш и даваш от шише, ако имаш нерви....
Виж целия пост
# 4
Честито бебенце!
На въпросите ти мамите са отговорили много изчерпателно, а коластрата не е задължително да я виждаш, защото е в малко количество, но бебето ако се сложи на гърда ще си я изсуче.
И при мен беше нещо подобно - в началото никой не ми обясняваше нищо, дори акушерките ми пипаха гърдите и казваха че нищо нямам. Започнах да кърмя чак когато ми станаха на камък гърдите и тогава пък ми се караха че ще си докарам мастит.
Минахме през какви ли не проблеми в началото, но всичко се забрави и още се кърмим две години по-късно  Simple Smile
Желая и на теб успех и много радост с бебчето ти!
Виж целия пост
# 5
Първбо благодаря за отговорите.А после,ами проблемът идва от отва,че мажат ми ми се кара че само тормозя бебето като го мача на цицата.Защото аз я карам ,но тя суче малко и се дърпа с рев .А мляко има много.И след този рев мажат ми и дава AM тя се нахранва за 5 мин и заспива.Каже те ми как да се справя с това,как да му обясня ,че по добро от майчиното мляко няма?
Виж целия пост
# 6
Трудно е като нямаш подкрепата на най-близките, но виждам че ти си уверена, че най-доброто за бебето ти е твоето мляко и трябва да настояваш  мъжът ти да те остави да се справиш проблема. Ако трябва му дай да прочете малко статии от библиотеката на форума. Обясни му, че така предпазваш бебето от алергии и му даваш имунитет, който адаптираните млека не могат да осигурят и много други предимства, които няма смисъл да изреждам, защото хората много добре са написали. За да избегнеш раздразнението на бебка от гърдата, опитай да я кърмиш в сънено състояние. Слагай я по-често на гърда, така няма да изгладнява прекалено много и да се дразни, че кърмата не тече толкова бързо, колкото от шишето. Не знам дали и даваш вода, но не е необходимо, ако я кърмиш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия