Малко въпроси за гърнето?

  • 830
  • 9
Майчета споделете вашият опит с гърнето. Кога почнахте да го слагате? Преди или след ядене, има ли това значение? Пускате ли вода за да стане по бързо? Въобще всичко каквото се сетите, каквото може да е от полза. Благодаря предварително.   bouquet
Виж целия пост
# 1
според мен детето ти е  малко за гърне-то само ще си покаже,кога е готово.изчакай още няколко месеца преди да ги ''запознаеш''  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Започнах да слагам детето на 9 месеца на гърне след всяко ставане от сън.И когато имасе изхождане вътре и показвах и плясках с ръце-така и стана много интересно и беше горда всеки път като го пълнеше.Така започна да си го търси,да се изхожда и на 1 г. и 6 месеца махнахме памперса както през деня,така и ве4ер.
Моят съвет е да не купуваш гърне на което има игра4ки или нещо с което ще се разсейва-трябва да знае 4е там се пиша и ака ,не се играе.Показвай радост,давай нещо за награда като се изходи.Те са умни Laughing
И колкото пои-рано създадеш навици ,толкова по-добре.На теб ще ти е по-лесно
Виж целия пост
# 3
моето дете пък до две години категорично отказваше да седне на гърне и това стана от самосебеси,когато тръгна на ясла...
Виж целия пост
# 4
според мен детето ти е  малко за гърне-то само ще си покаже,кога е готово.изчакай още няколко месеца преди да ги ''запознаеш''  Simple Smile

И аз съм на същото мнение!
Виж целия пост
# 5
Всичко е индивидуално . Голямата ми щерка свикна с гърнето на 1г , а малката е почти на 2г и хабер няма да казва кога какво й се прави  Laughing
Виж целия пост
# 6
И ние имаме големи проблеми с гърнето. Стана вече на 2години и чак сега започна да се застоява, слагам я сутрин седи по 1 час ама без никакъв резултат. Педиатърката ми каза да я слагам, когато беше на 9месеца, на мен ми се стори много рано а може би трябваше да я послушам. Сега е ужас, докато седи на гърнето нищо и докато и сложа памперса я се е напишала в него или се е изакала. Май доста ще си походим с памперса. Мисля, че трябваше от по-рано да я сложа ама все пак всяко дете е индивидуално. Една приятелка го беше научила и след 2 месеца пак му сложи памперса сега е на 2г и 4м и още е с памперс
Виж целия пост
# 7
според мен детето ти е  малко за гърне-то само ще си покаже,кога е готово.изчакай още няколко месеца преди да ги ''запознаеш''  Simple Smile
И аз така мисля. Моята дъщеря я сложих на гърне на 1г. и 10м.-  нещата станаха от раз. Просто чаках да се позатопли, защото много ми боледуваше, махнахме памперса, обясних й , че ще ака и пишка на гърнето и така и стана. Три дни прах напикани гащи, после свикна. Има разбира се майки, които са успявали по-рано. На мен такива усилия ми се струват излишни. едно е детето да свикне за три дни, друго е три месеца, че и повече.
Виж целия пост
# 8
Аз съм пример за мързелива майка.Детето ми е на 2г.3м. и още не го слагам на гърне.Т.е. преди няколко месеца опитах, но бяхме с напикана къща.Тук лекарите препоръчват да се започне с приучаване към гърнето около 2г.6м. и на мен тази идея мноооооого ми допада за да имам оправдание да не го правя за сега.
Виж целия пост
# 9
Аз оставих детето само да реши кога това да стане. Когато тръгна на ясла, след втория месец вече махнахме памперса. Тогава е бил на 2г. и 3 мес. Не се опитвай да го накараш да го ползва, ако детето ти не е готово. Изразът "Насила- хубост не става" е верен за тези случаи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия