Изправяне на шийната лордоза?

  • 5 835
  • 7
Някой наясно ли е с тази диагноза? Това е вид изменение на гръбнака, гръбначно изкривяване. Лечимо ли е или само се подтискат симптомите и какъв начин на живот да се спазва - движение и т.н.
Виж целия пост
# 1
ИЗгладена шиийна лордоза? Само това ли пише в разчитането? Не е диагноза, среща се при шиина остеохондроза, т.е ошипяване. ВРатните мускули са в спазъм, шията заема принудителна характерна поза. Това е най- общо. Ето защо ти писах, че си за физиотерапевт, а не за невролог Wink
Виж целия пост
# 2
ИЗгладена шиийна лордоза? Само това ли пише в разчитането? Не е диагноза, среща се при шиина остеохондроза, т.е ошипяване. ВРатните мускули са в спазъм, шията заема принудителна характерна поза. Това е най- общо. Ето защо ти писах, че си за физиотерапевт, а не за невролог Wink

В разчитането пише - "Изправена шийна лордоза без изменения в тъканите /или тялото/ на прешлените и дисковете" - нещо такова /снимката не е пред мен в момента/.
Днес се чух с личния лекар, утре ще ходя да види снимката. Каза само, че болката може да остане за постоянно  Shocked което ме ужаси направо... ooooh!

Виждам, че си наясно с тези неща - това състояние обратимо ли е или само се подтиска болката с лекарства  newsm78 И нужно ли е някакво специално раздвижване, масажи?
Благодаря ти  Hug
Виж целия пост
# 3
Ами това, че няма стеснение на дисковите пространства и шипове е добре. МОже би имаш конституционално по- дълга шия( т,нар лебедова шия). При това състояние лордозата може да е изгладена; или пък да е от мускулния спазъм.... Да, болката може да стане хронична. Аз  бих изписала медикаменти само при силна и нетърпима болка, т.к. не са безопасни, макар и да имат противовъзпалителен и обезболяващ ефект. Същото може да се постигне и с физиопроцедури- масажи, електропроцедури, лечебна гимнастика- да речем 2-3 курса в годината. Това ще прецени с точност физиотерапевтът.
Виж целия пост
# 4
Нати,на какъв лекар ходи ,за да установи диагнозата?И кой?
Виж целия пост
# 5
Венера, благодаря ти за изчерпателната информация  Hug

Нати,на какъв лекар ходи ,за да установи диагнозата?И кой?

Ходих при личния си лекар заради болка във врата повече от месец, която накрая стана просто нетърпима... Sick Той ме прати на рентген на шийни прешлени, утре ще му занеса симката, да видим какво правим нататък, но мисля да отида и на невролог за всеки случай...
Виж целия пост
# 6
значи не е отвърдена точна диагноза...
Иначе да ,наясно съм-следих миналата тема,относно болката...
А в този случай не трябва ли консултация с ортопед или физиотерапевт?
Айде моля те като се установи проблема и решението-да кажеш какво е станало...

И аз имам снимка,но моята лична нищо не разбира и не знам към кого да се обърна...
мерси Hug
Виж целия пост
# 7
Айде моля те като се установи проблема и решението-да кажеш какво е станало...

И аз имам снимка,но моята лична нищо не разбира и не знам към кого да се обърна...
мерси Hug

И ти ли си със същата "диагноза"?

Днес ходих при личния лекар и подробно го разпитах. На въпроса ми обратимо ли е си замълча, т.е. - не. Най-важно е раздвижването на врата - лека гимнастика, също и масажи могат да се правят, но леки. Изписа ми Милгама, витамин "Е", някакво мазило, дето не мога да го разчета на рецептата и при болка Невралгин. Каза, че ще премине болката, ама май не беше много убеден, а по-скоро за мое успокоение го каза. Такива изменения получавали хората на умствения труд, които пишат или работят на компютър /като мен/ и се налага да застиват в една поза неподвижно по-дълго време...
Общо-взето, успокои ме, че не е нещо страшно и това, че е започнал един такъв процес, не значи, че ще продължи.
Аз мисля по-нататък и невролог да посетя, особено ако болката продължава. Междувременно ще се ориентирам и за някакви процедури, подходящи за състоянието ми, защото така не се живее... Sick Не е само болката, аз не мога да си завъртя хубаво главата в двете страни и съм като скована... #Cussing out
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия