Козметиката!

  • 1 275
  • 18
Сега см на вълна копуване на козметика за бъдещото бебе. Искам да ви попитам какво точно ще ми е необходимо? Аз си мислех, че кремче за подсичане, преварен зехтин на Бюбхен и сапунче или душ-гелче са напълно достатъчни. Има ли нещо което изпускам? Знам, че има много противоречия, но ако имам поне две-три мнения ще ми е много по-лесно!
Виж целия пост
# 1
Ами за мен това е достатъчно, аз използвам и шампоан за косичката. Само не разбрах какво е това
Цитат на: Диди
преварен зехтин на Бюбхен

Откога Бюпхен правят зехтин.... и да не си решила да им преваряваш олиото  #Shocked
Виж целия пост
# 2
крем против подсичане, олио и сапун и/или гел за тяло и коса - на Бюбхен ползвам аз
като ползвам 2 вида олио - Baby Oil и Pflege Oil - първото е по-леко а второто по-мазно

може и с преварен зехтин ама да е скъп - с надеждата че поне отчасти е истински ЗЕХТИН

моя бебо няма суха кожа и зехтина му е тежък
Виж целия пост
# 3
Аз от доста постове останах с впечатлението, че Бюбхен имат преварен зехтин. Сигурно не съм разбрала правилно.  Embarassed  Laughing  #Silly
Виж целия пост
# 4
Според мен напълно досатъчно,а преварения зехтин, ако имаш това предвид в началото ми свърши много добра работа.
Виж целия пост
# 5
Бюбхен имат олио, а преварения зехтин си е зехтин, който ти си преваряваш сама. Бебешкото олио не се преварява.
Това, което си написала ще ти е напълно достатъчно - ние отначало ползвахме шампоан на Бюбхен и за тялото и за косичката.
Виж целия пост
# 6
А защо се преварява зехтина
Виж целия пост
# 7
Крем Здраве за дупето, преварен зехтин (40мин на водна баня, не знам защо се преварява) и шампоанче за тяло и главица каквото си избереш. Ние се обринахме от просовутия Бюбхен Sad и сега ползвам едно българско - Рошко Simple Smile майка ми го изкопа от някъде, но и понася прекрасно Simple Smile шампоанчето и олиото на Бюбхен съм си ги оставила да ги използвам по-натам като порасне и не е такава "изтънчена" Simple Smile
Леко раждане, Диди Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Цитат на: marry_72
А защо се преварява зехтина


Трябва да е стерилизиран, а стерилизацията на зехтин се прави чрез варене на водна баня Grinning
Виж целия пост
# 9
Това е напълно достатъчно. Не се изхвърляй много с козметиката. Кожата на новороденото е твърде нежна за много козметика. Симона например се изрина още в началото от сапуна на Нивея. Все още я къпя с бръснарски сапун и я мажа с преварен зехтин, а понякога и с Крем Софт на Нивея (него го понася). От време на време я къпя и с един Душбад но Бюбхен - много хубаво мирише.

Ще ти трябва и един правен в аптеката крем за подсичане, но аз нямам рецептата. Много е добър, дано някоя мама ти я даде.
Виж целия пост
# 10
За къпане - шампоан за коса и тяло формула  "без сапун" - не изсушава нежната бебешка кожа.
За мазане след баня - преварен зехтин поне до третия месец.
За дупето при обриви - Ексципиал с бадемово масло (вид цинков крем с ествествени масла)
За излизане навън през зимата -  Клоран колд крем - предпазва личицето от вятъра и студа.
Виж целия пост
# 11
Ние ползва(х)ме :
шампоан на Johnson "No more thears", става и за миене на личицето, защото е много мек и не щипе
Johnson olio gel(много е мазен, стигна ни за 6 месеца при ежедневно мазане)
Johnson гел-душ с 1/3 лотион
а против подсичане е по-добре да се консултираш с педиатърката ви, защото моя крем против подсичане си седи неизползван : полозвахме Цинкова паста 10% за дупето и др. критични места.

ЗА ДР. КОЗМЕТИКА, изборът е огромен, а ефектът и съставките едни и същи.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Ivelina Mineva
ЗА ДР. КОЗМЕТИКА, изборът е огромен, а ефектът и съставките едни и същи.

За изборът си абсолютно права.
За ефекта и съставките-абсолютно не!
Виж целия пост
# 13
Аз също ползвах преварен зехтин, защото Иво се обрина от първо от олиото на Нивеа, а после и от олиото на Бюбхен.

Това, което ми бяха посъветнали в училището за родители, беше да ползвам козметика само от една марка, така че ако детето се обрине, да се знае коя е марката и да се смени цялата серия.
Виж целия пост
# 14
Освен нещата, които си изброила, ще ти трябва и по-леко кремче за лицето на бебо или пък колд крем, с който да го мажеш преди излизане. За къпане са много удобни течните сапуни - за ползвам Гел от глава до пети на Бюбхен, а сапунчето, което бях купила предварително, си седи неотворено.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия