Имате ли нафталин...

  • 16 619
  • 27
Баба ни подари одеалца, които миришеха на нафталин. Аз естествено ги изпрах много добре. Но днес прочетох ужасна информация, а именно, че нафталина е особено вреден за бебета и малки деца\дори едно кристалче в съприкосновение с кожата\. Може да предизвика дори смърт. Най-малкото анемии и незнам още какво... #Crazy #Crazy А пък и в коя къща не е имало \поне доскоро\ нафталин...Та имам въпрос/: имате ли вкъщи от тази отрова newsm78
Виж целия пост
# 1
Не ми се е налагало да го ползвам и не копувам нафталин.Аз слагам лавандула ,така зная от майка ми ,че мога да го заместя.
Виж целия пост
# 2
 Тази смрад не мога да я понеса. И аз съм за лавандулата. Друг начин е да прекалиш с ароматизатора като зазимяваш дрехите.
Виж целия пост
# 3
и в нас нямам такова. Ина нас ни подари бабата на мъжа ми одеала - голям смрад дори след прането не се измирисаха. Но общо взето нафталина е на големи хапчета и смятам че след няколко пранета няма начин да остане по одеалата а пък ако се притесняваш няма да завиваш бебоци с тях.
Виж целия пост
# 4
Повръщала съм(извинете за израза) от миризмата на нафталин. Зная, че е много вреден и отровен. Не позволявам у дома да се внасят дрехи и завивки, които са били нафталирани. Точно по тази причина върнах доста одеала и покривки на свекървата, не мога да понасям тази миризма.
Виж целия пост
# 5
Не нямам,не понасям миризмата му.И не бих взела неща миришещи на нафталин.
Виж целия пост
# 6
НЕ!!! Майка ми на времето чела за смъртен случай от нафталин, наплашила се яко, а и не понася миризматата му. Така, че аз от малка си знам, че това "нещо" няма място в къщата ми!!! Naughty

Предполагам, че щом си ги изпрала хубаво няма да има проблем, опитай се да проветриш одеалцата, но тъпата миризма е много упорита  Sad
Виж целия пост
# 7
не, нямам, не понасям миризмата му  Sick
Виж целия пост
# 8
не, нямам, не понасям миризмата му  Sick
Peace
Виж целия пост
# 9
Аз пък имам.
За хлапетата, когато бяха малки си купих нови одеала и завики, така че по тях може да е имало какви ли не отровни бои и химикали, които не можеш да подушиш, но нафталин със сигурност нямаше.
Вече са по-големи и ги завивам с едни вълнени одеала на свекървата. Изпрах ги веднъж, после ги държах една седмица на терасата и ги изпрах още веднъж. Нищо им няма вече. А пък и винаги си слагам вълнените одеала в чаршаф.
И на мен не ми е приятна кои знае колко миризмата, и когато преди месец ни подариха вълнени одеала, реших да си купя от пакетчетата с лавандула. Само че , един пакет с нафталин, който ще ползвам 3-4 години струва 1 левче, а 2 пакетчета лавандула 5.
Така от опит установих, че малкото пари миришат.
Виж целия пост
# 10
Мами, безкрайно ви благодаря за отговорите и съветите!!! Hug
Виж целия пост
# 11
Баба ни подари одеалца, които миришеха на нафталин. Аз естествено ги изпрах много добре. Но днес прочетох ужасна информация, а именно, че нафталина е особено вреден за бебета и малки деца\дори едно кристалче в съприкосновение с кожата\. Може да предизвика дори смърт. Най-малкото анемии и незнам още какво... #Crazy #Crazy А пък и в коя къща не е имало \поне доскоро\ нафталин...Та имам въпрос/: имате ли вкъщи от тази отрова newsm78

Правилно си прочела - нафталинът е много опасен за бебетата и малките деца Stop
Виж целия пост
# 12
Не, нямам. А освен нафталин само лавандулата ли е вариант? newsm78
Виж целия пост
# 13
не, нямам, не понасям миризмата му  Sick

 Peace
Виж целия пост
# 14
Не използвам нафталин.Не специално заради дъщеря си,а по принцип.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия