зачервено от ваксина ДТК

  • 3 535
  • 16
Здравейте, да попитам не зная дали е нормално, но преди 4 дни ни биха 2 прием ДТК и мястото, където е боцната ваксината е доста зачервено и подуто, леко твърдичко. Първият път нямаше такива зачервявания. Мажа със спирт и вода, но не минава.
Виж целия пост
# 1
Сложи компрес с риванол, минава бързо. Странно е, че не са ви казали за това. На сина ми почти винаги му се появяваше подутина, която бързо си минаваше с компреса Simple Smile.
Виж целия пост
# 2
Сложи компрес с риванол, минава бързо. Странно е, че не са ви казали за това. На сина ми почти винаги му се появяваше подутина, която бързо си минаваше с компреса Simple Smile.

 Peace
Виж целия пост
# 3
Сложи компрес с риванол, минава бързо. Странно е, че не са ви казали за това. На сина ми почти винаги му се появяваше подутина, която бързо си минаваше с компреса Simple Smile.
Peace Peace
Виж целия пост
# 4
Сложи компрес с риванол, минава бързо. Странно е, че не са ви казали за това. На сина ми почти винаги му се появяваше подутина, която бързо си минаваше с компреса Simple Smile.
Hug
Виж целия пост
# 5
Сложи компрес с риванол, минава бързо. Странно е, че не са ви казали за това. На сина ми почти винаги му се появяваше подутина, която бързо си минаваше с компреса Simple Smile.
    newsm10 Това е решението ще отшуми.
Виж целия пост
# 6
Слагай риванола и не знам защо не ти е казал педиатъра, но можеш да дадеш и Панадол или Нурофен, сигурна съм, че го боли миличкото!!
Виж целия пост
# 7
Осве риванол може равни части спирт и вода,но не го мажи,а му сложи компресче на ръчичката.На нас след дтк ни се поду от рамото до лакътя-два дни денонощно с компрес и минава,но аз правя компрес веднага след като се приберем вкъщи.Дай  ефералган,панадол или каквото имаш-дори да не вдигне температура помага за болката и бебето се успокоява. Hug
Виж целия пост
# 8
Уф, ние все още лекуваме усложнение от ТДК. наричам го усложнение защото е в пряка връзка със слагането на ваксината. Поду ни се ръката, зачерви се и стана буца, правих 3 дни непрекъснати компреси си с реванол но нищо. Всичко това + температура до 39 градуса, която смятахме за нормална. На 4-тия ден вдигна 40 градуса Т и като ходихме на лекар видяхме че е направил гнойна ангина. Смята се че е отслабнал имунитета след поставянто на ваксината и въпреки че детето нямаше контакт с никого освен с мен и баща си, е хванало бактерията от някъде. Та така....прави компрес и дано мине по-скоро. Ние от точно тази ваксина нямахме проблем а от Реимунизацията на ДТК - на 1.11 месеца.
Виж целия пост
# 9
МГиздова, интересно че не са ви предупредили да сложите компресче..
Ето и моят опит още от първата ДТК -  бият ваксината прибираме се и правя компресче с риванол, и така 4-ри дни но подутината не спада.. водя го при педито, където почват да се суетят и накрая казва, че сме направили алергична реакция и сега 25-ти ден мажем с Троксевазин и още имаме петно и попченце на ръката /..
На 14 -ти почвам да му давам Калциев Глюконат, за да идем на ваксина на 16-ти.. ако стане пак така и с другата ръчичка
ще се гръмна..
А една мама ми каза, че може ло да било и от неправилно поставяне
Виж целия пост
# 10
риванол само това помага
Виж целия пост
# 11
Imateli hrema ,kashlica?
Виж целия пост
# 12
Доколкото ми е известно, зачервяването и уплътнението се дължи на бързото вкарване на ваксината,т.е. колкото по-бавно се прави, толкова по-минималени са проблемите.Да де, ама като мъничето се разплаче и доктора уж да не го плаши, и... знаете какво става.Ние също имахме такъв проблем.Посъветва ни педиатърка да правим компреси с хума, размита с вода като за маска за коса, върху парченце марля и така всеки ден, докато поспадне и се разнесе удебелението.Хумата имала такива свойства...
Виж целия пост
# 13
Аз слагам риванол или компрес със мед, ако нямате алергия от него.
Виж целия пост
# 14
След първата и втора ваксина ДТК се зачерви, слагахме компресчета с риванол, след третата ваксина обаче никакво зачервяване нямаше. Дали е нормално?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия