Температура, въпреки антибиотика....Какво да правя?

  • 1 827
  • 6
Здравейте момичета,
вече не знам на кой свят се намирам от притеснение. Започна се още на Стефановден (след Коледа) със силен гърлобол, без кашлица и темп. Продължи една седмица и миналата сряда вдигнах 37,6 и започнах да пия аугментин. Имах суха кашлиза с дразнене в трахеята и отвереме на време болки в ушите. Ходих до вчера 3 пъти на лекар, вкл. ме преслуша и пулмолог и каза, че гърдите ми са чисти и няма нужда да се облъчвам на рентген. Да ама аз упорито си поддържам една температура между 37 и 37.3, което предполагам е сигнал, че има някаква инфекция, която въпреки антибиотика продължава да си вирее. Хремата ми продължи само 2-3 дни и премина (друг път синузитът ме мъчи по 10 дни). Сега от 3 дни има едно странно главоболие под очите и челото, което е почти постоянно и от време на време ми заглъхват ушите. Не е нетърпима болката, но в комбинация с тази Т, ме смазва. Останаха ми 2 хапчета от общо 14 (от антибиотика) и не знам какво да правя, ако нещата продължат така. GP-то ми казва свиркай си нищо ти няма  #Cussing out. А аз съм доста притеснена..Днес реших на своя глава да си направя снимка, поне да се отхвърли бронхопневмонията. Просто не знам към какъв специалист да се обърна...Можете ли да ми препоръчате някой добър УНГ?
Извинявам се за дългия пост, но вече започвам да се отчайвам от състоянието си, предвид това, че тази есен-зима вече ме потрети...Предишните пъти ми мина по лесно... Weary
Виж целия пост
# 1
Отиди на УНГ.Най-вероятно пиеш грешен АБ.
Виж целия пост
# 2
А може и да се касае за възпален синузит.Той боли точно там където обясняваш.Отиди на УНГ и ако ще ти правят снимка да е на синусите.Аз като го възпалих,два АБ не ме оправиха, само физиотерапията-нагревки ме оправи
Виж целия пост
# 3
А може и да се касае за възпален синузит.Той боли точно там където обясняваш.Отиди на УНГ и ако ще ти правят снимка да е на синусите.Аз като го възпалих,два АБ не ме оправиха, само физиотерапията-нагревки ме оправи

Направиха ми снимка на гърдите - няма нищо обезпокоително. Утре ще трябва да се замъкна на УНГ и ще ми правят ПКК. Чух положителни отзиви за д-р Игнатов от клиника Торакс (в София). Liani ти от София ли си? Къде си правила тези нагревки? Можеш ли да ми препоръчаш доктор....Уф, дано да е синузит, а не нещо кофти с главата...Вече какво ли не ми минава през акъла  Confused А възможно ли е да са възпалени синусите без да имам хрема?  newsm78 Ушите също продължават да ми заглъхват от време на време.  Thinking ДАно да не се налага да пия и аз 2-ри АБ.  Praynig
Виж целия пост
# 4
А може и да се касае за възпален синузит.Той боли точно там където обясняваш.Отиди на УНГ и ако ще ти правят снимка да е на синусите.Аз като го възпалих,два АБ не ме оправиха, само физиотерапията-нагревки ме оправи

Уф, дано да е синузит, а не нещо кофти с главата...Вече какво ли не ми минава през акъла  Confused А възможно ли е да са възпалени синусите без да имам хрема?  newsm78 Ушите също продължават да ми заглъхват от време на време.  Thinking ДАно да не се налага да пия и аз 2-ри АБ.  Praynig
Моят синузит се възпалява, след като ми мине хремата. И така боли, ужасно е.
Така че наистина може да е има синузит без хрема. На УНГ ще ти направят и сникма на синусите.
Можеш да си затопляш челото и синусите под очите с морска сол (в някаква платнена торбичка). Дано ти мине по- бързо!!!
Виж целия пост
# 5

[/quote]
Моят синузит се възпалява, след като ми мине хремата. И така боли, ужасно е.
Така че наистина може да е има синузит без хрема. На УНГ ще ти направят и сникма на синусите.
Можеш да си затопляш челото и синусите под очите с морска сол (в някаква платнена торбичка). Дано ти мине по- бързо!!!
[/quote]

Мерси Anushka,
днес ми снимаха и синусите, чисти са принципно (няма гной вътре), но каза някаква начална форма на синуит (предполагам, че е различно от синузит), ушите и носът са ок. Каза, че най-вероятно Т идва от леко възпалено гърло...Странното е, че не ме боли гърло, а и за какво пих една седмица АБ  Close ? Каза УНГ-то, че изобщо не е трябвало да пия АБ и че с бисептол съм щяла по-добре да се оправя...Писна ми от "компетентни ГП-та". Виж, за главоболието не каза почти нищо. Аз снощи си правих такива компреси с морска сол и опр. облекчава болката, въпреки, че никакви секрети не излизаха.  newsm78
Виж целия пост
# 6
понякога минава по бавно.аз се влачих така цял месец newsm45страшно много ме боляха ушите и гърлото даже и окото ми се възпали.вируса е доста упорит  успех newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия