Имат ли предимство вторите деца в детските градини и ясли?

  • 1 879
  • 20
Та това ми е въпроса. Знам, че досега имаха, но днес директорката на нашето ОДЗ ме отряза много жестоко и ми заяви, че трябва да подам молба на общо основание и със номер 56 ще видя ясли на куково лято. Кажете ми как е в другите детски градини и някой чел ли е новата наредба и къде мога да я намеря?
Благодаря ви много
Виж целия пост
# 1
               Имат.Щом първото дете е в същото ОДЗ и второто се приема с предимство.Логично е да не тичаш от единия край на града да си събираш децата.Не мисля,че трябва нормативен документ за обикновените човешки отношения.
               Мисля,че трябва да се съгласите с това предимство в ОДЗ-тата поради елементарната логика и удобство за родителите.В края на крайщата ДЗ осигуряват спокойствието на родителя за децата му ,а не препускане и избор кое дете от къде да си го вземеш. Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Имат, само ако голямото дете все още е в ОДЗ- то , а не вече в друго такова.
Голямата ми дъщеря е вече ученичка и малката ми не е с предимство в детската градина, в която ходеше каката  Peace
Виж целия пост
# 3
Да, ако голямото дете посещава същото ОДЗ, малкото е с предимство. Така ми обясниха на две места, където подавах молба за ясла. Директорката би трябвало да го знае, а не да ти се ръби.
Виж целия пост
# 4
Моят голям син е все още в това ОДЗ, но... на общо основание
Да уточня, става въпрос за ОДЗ 50, то е от тия особените, с многото спонсори, дали не ми се намекна  newsm78
Виж целия пост
# 5
Тук пише, че
Цитат
...7.Приемът се извършва по ред на подаване на молбите. С предимство за прием в конкретна детска градина се ползват деца, чийто братя или сестри вече посещават детското заведение, деца – инвалиди и с родители – инвалиди...
Търси си правата или се обади на
Цитат
Открита телефонна линия по проблемите на образованието в София: 846 81 52.
Всеки работен ден от 9 ч. до 17.30 ч. служител на отдел “Образование” приема мнения, предложения и препоръки относно образователната система в столицата.
На посочения телефон гражданите могат да се информират и за свободните места в групите в детските градини.
Успех newsm10
Виж целия пост
# 6
Много ти благодаря, наистина ми беше полезно да го прочета черно на бяло. Още утре отивам с пушката
Виж целия пост
# 7
 В правилника на нашата детска градина този прием  - предимство на вторите деца е отпаднал.
 Като подавах молба на 03.01.2006 за малкият директорката ме отряза пред другите майки, но после го приеха заедно с още 3-4 други деца, които също бяха "втори".
 Нищо не съм предприемала по въпроса, директорката после ми каза: Ама това са си наши деца, как няма да ги приемем!.

Това е и логичният начин - абсолютно идиотско ми се струва да принуждават родителите да си водят децата в различни детски градини Close
 
Виж целия пост
# 8
Тук пише, че
Цитат
...7.Приемът се извършва по ред на подаване на молбите. С предимство за прием в конкретна детска градина се ползват деца, чийто братя или сестри вече посещават детското заведение, деца – инвалиди и с родители – инвалиди...
Понеже връзката в момента не работи, кои други категории деца имат предимство? Интересувам се по-конкретно за децата на самотни родители.
Виж целия пост
# 9
Поне в нашите ОДЗ-та в Младост където съм ходила имат.Даже на някои места има и разлепени съобщения, но не съм се заглеждала дали цитират някаква конкретна наредба.
Виж целия пост
# 10
# Приемът се извършва по ред на подаване на молбите. С предимство за прием в конкретна детска градина се ползват деца, чийто братя или сестри вече посещават детското заведение, деца – инвалиди и с родители – инвалиди.
И само да добавя. Ако имате проблеми, свържете се с общината. Обърнаха ни внимание, бяха много любезни и мисля че за сега проблема е решен
Виж целия пост
# 11
Трябва да ви е решен, как иначе?
Даже в нашата община е прието, че второто дете плаща половин такса, докато каката/баткото посещава ОДЗто.
Виж целия пост
# 12
  Когато реших да запиша Борянка на ясла директорката в ОДЗ-то на каката ми заяви,че в момента нямат свободни места,но тъй като голямото ми дете ходи на градина при тях не могат да ми откажат.Месец по-късно вече бяхме на ясла. Peace
Виж целия пост
# 13
Имат, само ако голямото дете все още е в ОДЗ- то
newsm10
Виж целия пост
# 14
Някой тук питаше за др. с предимство.
  Предимство имат деца на самотни майки; деца на инвалиди;деца в приемни сем. или отглеждани от роднини;деца,чийто родител отбива редовна военна служба;деца -полусираци,деца на студенти.Перефразирам прочетеното в сайта на Община Варна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия