Стресът при посещаване на детска градина

  • 4 411
  • 8
Моля Ви, скъпи майчета, помогнете ми по един проблем, който не ми дава мира. Моят 5 год. Дани не желае да ходи на градина и всяка сутрин повръща от притеснение. Страхувам се да не стане нещо хронично. Моля който има опит в тази насока, да ми даде съвет!! Confused
Виж целия пост
# 1
Остави го за няколко дни да си "почине" и после пак опитай. Да не е от точно неговото учебно заведение проблема?
Виж целия пост
# 2
Като бях малка имах същите преживявания и сега и племенника ми е така.
Лекарите установиха , че било нервен стомах. Много бях притеснителна  Embarassed и поради това стомаха ми преди градина или училище все се бунтуваше.

Да се чуди човек от какво толкова може да се притеснява едно малко дете ама е на може... А тогава моите родители не предприеха нищо по въпроса да установят причината и израснах доста свита и притеснителна. За това най-добре е да обърнете по сериозно внимание на проблема.
Виж целия пост
# 3
При мойте двамата няма такъв момент, но аз като бях малка , много трудно успяваха да ме закарат до градината.Всяка сутрин рев и драми и уговорки, ем ходех заедно със сестрите ми, които са 2 г. по-големи от мен.Баща ми ни водеше с един колега, защото нямаше друг начин да ни замъкне до там, абе беше си кошмар за всички. Това ,което ме стряшкаше и притесняваше, беше една отвратителна учителка, която толерираше една група дечица, а другите само навикваше и нерядко е раздавала и шамари.В къщи не смеех много, много да се оплаквам и аз не знам защо, някак си се чуствах виновна, детска му работа. Един път се под разбра какво става, защото се бях обринала от един шамар на въпросната другарка, казваше се Шулева и до ден днешен я помня.Тогава разбира се , наште ходиха да се разправят, то не бяха скандали и чудесии, но нещата не се промениха много, времената тогава бяха такива, става въпрос за края на 70-те, началото на 80-те.
   Цялото това повръщане говори, че детето наистина има нещо, което го притеснява, което може и да не е точно в самото ходене на детска градина, а в самата среда. Защо не провериш, дали в неговата група , няма някое дете, което да го притеснява или учителка, която да е построга с изискванията си към него.Аз също имам нервен стомах и при силно притеснение  винаги повръщам, но това означава, че трябва да има нещо, което наистина да ме притеснява.Може  би трябва да поговориш с госпожите да го наблюдават през деня и да прояват малко повече внимание към него по време на занимания.Поговори и с него, опитай се да разбереш към какво точно са насочени притесненията му.
  Не си писала, дали той върви със своя набор или повечето са по-големи от него?Също така, от кога ходи на детска градина, от колко време е това нежелание, записан ли е на някоя допълнителна дейност, която да го притеснява и т.н.?
Виж целия пост
# 4

 Синът ми тръгна на ясла с желание , но когато  една от "лелките" напусна настъпи истински ад. Ревове , пазарлъци и дриги подобни.  Cry Опитах се да му дам  почивка , но се оказа , че той не харесва " новата лелка". Решението беше нова  детска градина и всичко се оправи . Сега прави същите проблеми , когато някоя от учителките им е в отпуск и има непозната на нейно място , но с краткотрайни почивки от по 1-2 дни всичко тръгва отново добре. Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 5
Привет.моят голям син-на 6г без два месеца и до ден днешен като чуе за декска се крие под спалнята-дори ходи на 2 различни но не му хареса и много страдаше нито е плакал.нито се е тръшкал.но беше толкова тъжен и така упорито отказваше сутрин да тръгва.че се принудихме да го отпишем.а и в същото време забременях и сега се гледаме и тримата.При всяко дете е индивидуално.но всички страдат макар и по различен начин.въпроса е ще може ли да се адаптира към новата среда за по кротко време.а това е лично мое мнение .че колкото по-рано се даде на градина.толкова по добре /не казвам за ясла/Другото ми дете е на 1г и  се изприщвам как ще е той.мисля с него да няма 5-6
Виж целия пост
# 6
Аз бях така като малка. Ревях като оплаквачка на погребение и точно като стигнехме до градината, повръщах до едно дърво Wink  Причината беше една от даскалиците, която се държеше с децата като с вид кукли. Един ден така се бях разхълцала от рев в градината, че се итздрайфах в чинията. Онова нещо се опита да ме накара да си изям съдържанието на чинията въпреки всичко. Дойде една от лелите и стана страхотен скандал. Майка ми и баща ми ходиха да се "разправят". Онази се постресна и престана да ме тормози. Аз престанах да рева и да драйфам.
Дъщеря ми тръгна на ясла на 1г и 2-3м. Когато я прехвърлиха в детската, почна да реве неистово всяка сутрин. Говорих с учителката и се оказа, че не и дават да си игре с играчката, която си носи от вкъщи, за да не дразни другите деца. Това беше решение само на учителките от тази група. На другите им даваха да си носят играчки. Говорихме с учителките и директорката и след като проблама беше решен, детето престана да се тръшка сутрин. Е, не и беше приятно, но ходеше без да мрънка много. Когато я преместихме в друга причина (по съвсем други причина), попаднахме на много готини даскалици и дете ходи с голям мерак и до ден днешен Grinning
Виж целия пост
# 7
имам голям син на 5г и половина, но го пуснах рано на градина на 2и 6м. Първата му реакция след като се почувствал изоставен била да си намери креватче и заспал. Това се повтори 2-3 дни.
След като се увери че няма да го оставиме завинаги там и ще си го взимаме всяка вечер се примири и .......влезе в релсите ха-ха
Сега ми предстои да пусна и малкия си син. Доста съм притеснена  #Crazy  Просто децата са толкова индивидуални и реакциите им също.
Пробвала ли си да го взимаш на обед, да говорите че това е нещо като неговата работа Money
ако път не става и имаш възможност......задръжи си го в къщи.
Това е голяма травма за децата, едни свикват - други не Wink
Виж целия пост
# 8
Цитат на: vessi_ал

 Синът ми тръгна на ясла с желание , но когато  една от "лелките" напусна настъпи истински ад. Ревове , пазарлъци и дриги подобни.  Cry Опитах се да му дам  почивка , но се оказа , че той не харесва " новата лелка". Решението беше нова  детска градина и всичко се оправи . Сега прави същите проблеми , когато някоя от учителките им е в отпуск и има непозната на нейно място , но с краткотрайни почивки от по 1-2 дни всичко тръгва отново добре. Stuck Out Tongue

Същия проблем го имахме и ние   Sad  Учителката излезе ли в отпуск и моя Дани си е в къщи. Недай си Боже да съберат децата от другите групи в една, кошмар  Cry Забелязах, че нещата особенно загрубяха когато нашия тати замина за извесно време в др. гр. да работи и неможеше да вижда Дани често.
Както и др. мами те посъветваха не оставяй нещата така. Ако неможеш нищо да направиш по-проблема му смени градината, а ако имаш тази възможност за извесно време сменете изцяло обстановката (бабите да се включат). Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия