За връщането на данъците?

  • 3 034
  • 38
Моля някой точно да обясни кога и какво точно се връщаше, че не бях работила от октомври 2004 и ептен съм излязла от строя. Знам, че имаше нещо такова след годишен баланс там някакъв, но какво беше? newsm78
За справка-до август 2006 съм била майчинство на 160.
Оттам нататък работя по трудов договор.
Сега ли се връщаха някакви суми и дали на мене ще ми се полагат?
Благодаря.
Виж целия пост
# 1
С плащането на декемврийското възнаграждение трябва да ти преизчислят дохода и да ти върнат данък. До август си получавала (ако си) обезщетение, а не доход. Имаш възнаграждение за 4 месеца. Тези 4 месеца ги минаваш по годишната данъчна скАла и общо взето може да се окаже, че всичко което ти е удържано като данък трябва да ти бъде върнато. Все пак зависи от дохода.
Виж целия пост
# 2
С плащането на декемврийското възнаграждение трябва да ти преизчислят дохода и да ти върнат данък. До август си получавала (ако си) обезщетение, а не доход. Имаш възнаграждение за 4 месеца. Тези 4 месеца ги минаваш по годишната данъчна скАла и общо взето може да се окаже, че всичко което ти е удържано като данък трябва да ти бъде върнато. Все пак зависи от дохода.
Че аз си взех декемврийското??Нямаше такова нещо?
Освен да кажа счетито, че не е имала време, понеже го даде предсрочно-преди края на декември.
РОни, а само ДОД ли се брои?
Виж кви тъпи въпроси задавам, ич не съм в час. Embarassed Sad
Виж целия пост
# 3
Аз съвсем друго знам.  ooooh!

Връщат се Април месец, като тази година декларациите се подават директно от фирмата, а не се попълват от нас.

За едно и също ли говорим?
Сврако, и аз съм у гъбите ептен.  Crazy
Виж целия пост
# 4
Аз съвсем друго знам.  ooooh!

Връщат се Април месец, като тази година декларациите се подават директно от фирмата, а не се попълват от нас.

За едно и също ли говорим?
Сврако, и аз съм у гъбите ептен.  Crazy
Вергилия, ти говориш за семейното подоходно облагане, а Свраката-за данък върху дохода. Т.е. работила е 4 месеца от годината, а преди това е била в майчинство.
При нас данъкът се възстановява с януарската заплата.   bouquet
Сврака, гледа ти се облагаемият доход, който си получила през годината.
Виж целия пост
# 5
Само данъкът върху дохода на ф. лице (ДОД) се връща, да.
Направи се на ударена и я попитай дали ще ти преизчислят дохода, защото последния път (малко блъфиране не вреди) на някой твой познат, когато си е подал данъчна декларация данъчните са му отказали да му върнат надвнесен ДОД, защото има само трудови доходи.
Въпосите не са ти глупави, но ако искаш може да продължим на Лс, а да не задръстваме форума, а междувременно някое друго другарче може да помогне.
Докато го напиша Франзелката е помогнала  Grinning
Виж целия пост
# 6
До края на януари е срока за преизчисляването на данъка, така че  сигурно в януарските заплати ще го направи.
Виж целия пост
# 7
а какви суми връщат  ? знам , че е 10 % от облагемата данъчна основа ( или нещо такова ) , но какво реално означава ?
ако може примерно да ми кажете - на заплата еди колко си , върнатите пари са еди колко си
Благодаря
Виж целия пост
# 8
а какви суми връщат  ? знам , че е 10 % от облагемата данъчна основа ( или нещо такова ) , но какво реално означава ?
ако може примерно да ми кажете - на заплата еди колко си , върнатите пари са еди колко си
Благодаря
Ами то май зависи...и не на всички връщат, ето, моят мъж си има константна заплата от години, не е бил майчинство, на по-ниско платена работа в размерите на календарната година и май няма какво да му връщат. newsm78
МА нека Рони се намеси пак, ако чете.
Виж целия пост
# 9
защото на мен никой от колегите не казва конкретно ( че то нали заплатите се пазят малко в тайна )
питах едно момиче от адм. и чов. ресурси и тя ми вика - на заплата 1000 лева ( осигурителна , преди данъците , май така беше ) връщат 100 лева ,
но не бе много конкретна  и убедителна .
Виж целия пост
# 10
white_r, утре ще ти свирна малко сметки. Сега ще се хоризонтирам.  Grinning
Виж целия пост
# 11
защото на мен никой от колегите не казва конкретно ( че то нали заплатите се пазят малко в тайна )
питах едно момиче от адм. и чов. ресурси и тя ми вика - на заплата 1000 лева ( осигурителна , преди данъците , май така беше ) връщат 100 лева ,
но не бе много конкретна  и убедителна .

Виж сега, то зависи и дали си работила през година и колко точно на колко време.
Преди 6 години бях в чужбина за една година-разделена между 2 календарни. От 2001 съм била неплатен отпуск 6 месеца, работила съм също 6-и то като учителка, можеш си представи нивото ми на заплата.
Та тогава, януари месец, ми върнаха сума от около 300 лева някъде.
Това само за пример го давам.
Виж целия пост
# 12
За кои данъци питаш - за ДОД или за данъчното облекчение за дете. Искай си служебна бележка за годишния ДОД и осигурителни вноски и там ти пише - внесен данък и сума за довнасяне или възстановяване. Би следвало , ако нещо имат да ти връщат да е в декемврийската заплата.
Същата бележка ще ти трябва и ако подаваш декларация за данъчно облекчение за дете.
Ако обаче не са те осирурявали на цялата ти заплата ДОД за възстановяване ще е минимален.
Виж целия пост
# 13
значи горе-долу една заплата  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
За кои данъци питаш - за ДОД или за данъчното облекчение за дете. Искай си служебна бележка за годишния ДОД и осигурителни вноски и там ти пише - внесен данък и сума за довнасяне или възстановяване. Би следвало , ако нещо имат да ти връщат да е в декемврийската заплата.
Същата бележка ще ти трябва и ако подаваш декларация за данъчно облекчение за дете.
Ако обаче не са те осирурявали на цялата ти заплата ДОД за възстановяване ще е минимален.

За ДОД, Биби, за другите не декларирам аз, а мъжото.
Осигурявана съм на абсолютно макс. сума.
Рони ми пообясни вече на ЛС, за което и благодаря.
А аз трябва ли да предприемам нещо сега, да ходя ли утре да я питам въобще?
Благодаря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия