Замразяване на пюре

  • 521
  • 11
Здравейте мами, може ли да се замразява зеленчуково пюре за няколко дни във фризера?
Виж целия пост
# 1
Лично аз съм замръзявала, но за не повече от 10 дни...нека да кажат и другите мами...
Виж целия пост
# 2
Не замръзявам пюрета Naughty....предпочитам да ги предложа на бебка прясно сготвени и топлички  Peace(готвя,пасирам и храня )
Виж целия пост
# 3
Никога не съм замразявала.

....предпочитам да ги предложа на бебка прясно сготвени и топлички 
Peace
Виж целия пост
# 4
Може и да може-аз не съм го правила.
Предпочитах да стерилизирам бурканчето с варене за 15 минути. Поначало не си падам по замразени храни. Като ги размразя никога не са като преди замразяването.  Confused
Виж целия пост
# 5
И аз не съм замръзявала,но познавам майки ,които го правят.
Виж целия пост
# 6
Не замръзявам пюрета Naughty....предпочитам да ги предложа на бебка прясно сготвени и топлички  Peace(готвя,пасирам и храня )
newsm10
Виж целия пост
# 7
И аз като Виви стерилизирам бурканчета с пюрета  Peace
 Само веднъж пробвах да замразя едно пюре и после като го отмразих беше толкова гадно, че замина в кофата за боклук  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Аз замразявам,защото правя по 10 тина пюрета.После го подгрявам почти до завиране/след като се е размразило за 1 ден/ и не намирам разлика във вкуса.
Виж целия пост
# 9
Разбира се, че можеш! Сипваш храната гореща в бурканчето, ама не до горе, да има 2-3 см. разстояние до капачката, после затваряш с капачката, изчакваш 10 мин. и бух във фризера. След това вадиш, размразяваш на стайна температура, претопляш и готово!
Виж целия пост
# 10
Аз съм си замразила различни несезонни продове и зеленчуци и бебо сега много си ги похапва! Не намирам разлика във вкуса - знам, че картофите и ориза си развалят вкуса при замразяване, но пък се намират целогодишно  Wink
Виж целия пост
# 11
Аз пък зато сваря зеленчуците ги слагам в пликчета и във фризера. Така правя за 10-ина дни пюре
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия