диагнозата ми беше така нареченото "кухо яйце''

  • 732
  • 6
здравейте , началото на тази година (2007) отидох за 3-ти път на видеозон до тогава всичко беше наред и изведнъж диагноза "кухо яйце''  отидох на друго място за второ мнение и там същото .Веднага още на същия ден ми направиха кюртаж  Cry.сега  5 дена след това още немога да осъзная какво  точно се случи и това е само емоционално пак да не говорим за физическото(страшни болки и още кървя).  Моля,ако някой знае нещо повече за тази диагноза  колко  дена още ще карвя , след колко мога да правя секс и след колко можем да опитаме отново да забременея да пише не че не ми казаха но просто искам да се консултирам да имам по ясна представа.БЛАГОДАРЯ ВИ предварително.
Виж целия пост
# 1
Много съжалявам за това, което си преживяла.
Кухо яйце -това е бременност без ембрион или има яйцеклетка,която се имплантира и расте, но в нея няма ембрион.
Случва се - природа, за това никой не носи вина.
Това е  в резултат  на хромозомни аномалии.Организма ги разпознава и обикновенно още в първите седмици /първи триместър/ поправя грешката чрез аборт /половината от абортите в ранната бременност се дължът на такива аномалии/. Има жени, които дори и неразбират че са били бременни, яйцеклетката се изхвърля след закъснение и М. е по-обилна.
Колко ще кървиш - това е индивидуално и зависи и от това в коя седмица е направен кюретажа.
Колко да изчакаш преди да възобновите опитите - пак е индивидуално. Лекарите препоръчват 1-3 месеца.
Най добре е да говориш с лекарите си - те са тези които дават най-правилните съвете.
Не е етично ние да съветваме за такиви неща.
От сърце ти желая много скоро да си имаш едно хубаво бебе и да забравиш неприятните моменти.
Щом е станало веднъж - пак ще стане, а шанса да се повтори е нищожен.  GrinningТака че спокойно
Виж целия пост
# 2
Бъди сигурна, че няма да се повтори. Денис всичко ти е обяснила, аз искам само да ти вдъхна малко кураж, за да продължиш напред. Миналото хвърляй зад гърба. Успех.  Peace:
Виж целия пост
# 3
Здравей,
Както ти е казала Денис, при кухото яйце няма зародиш в матката, няма бебе Sad .
По принцип след абразио, кървенето трябва да продължи колкото обикновенна менструация. Ако минат повече от 10 дена, моя съвет е да се консултираш с лекаря си. При мен това се наложи и ми изписаха хапчета за контракции на матката, за да може кръвта по-бързо да се изхвърли.
Казаха ми да се пазя 6 месеца, но на първия преглед след абразиото (2 месеца след това) доктора ми каза че всичко е наред и няма нужда да чакам 6 месеца. Но пак както е казала Денис, това д-ра трябва да реши, не ние!
Секс можете да правите, веднага след като спре кървенето!
Успех и гледай напред. Опитай да забравиш за случая!
Виж целия пост
# 4
За съжаление се случва. Лекарят трябва да прецени кога до подновите опитите.
Виж целия пост
# 5
Съжалявам за случилото се, искам само да ти вдъхна кураж Hug; аз кървях 7 дни и ми казаха да се пазим 3 месеца; все пак всичко е индивидуално и наистина лекарят ти трябва да прецени кога може да започнете с опитите отново. Успех!
Виж целия пост
# 6
Благодаря, много на всички които се отзоваха bowuu. Вашите думи ми вдъхнаха много кураж ,за момент се бях отчаяла ,но сега вече разбирам че се случват и такива неща и че трябва да продължа напред пак след 3 месеца (така ми каза мойта  лекарка) ще подновим опитите и дай боже да се случи PraynigБлагодаря отново Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия