Блъска си главата в стъклото-Какво да правя?

  • 706
  • 6
Здравейте,мами!
Дъщеря ми е на 1г. и 1м и се случва понякога да си удря главата в стената  Crazy Чела съм че това е номрмално и затова почти не и правя забележка.Не го прави от яд или нещо друго,а просто от любопитство и ако и кажа "НЕ ТАКА"  то тя продължва,затова премълчава и тя скоро спира.Обаче това което ме притеснява е друго,от няколко дни си блъска главата в стъклото на холната ни врата  #Crazy И тук естественно и обяснявам да не прави така,но тя не ме разбира и продължава  Confused Мнооооого се страхувам да не счупи стъклото с глава,вчера се блъсна толкова сиолно,че откачих  ooooh! Сигурно много от вас са минали по този път и затова ви моля за помощ.Как да и обясня да спре и че може да се нарани ?
Виж целия пост
# 1
Дъщеричката на наши приятели ще стане на годинка тези дни. Те се сблъскаха с този проблем, още когато детето започна да се изправя. Но щерка им блъскаше и удряше единствено холната врата. Сложиха един плакат там (така вече няма отражения никакви) и тя загуби интерес. Можеш да опиташ да залепиш нещо върху стъклото, но щом по принцип си блъска главата и в стените, не знам дали това ще помогне.
Виж целия пост
# 2
Вики продължава така от време на време да си удря главата в стената или огледалото - единственото, което помага е да му се скарам...и така до следващия път. Но не е той само така - и други майки са споделяли, че и техните дечица правят така.
Не се притеснявай ...гледай само да не се нарани ...етап е Peace

Целувки на сладката  Hug
Виж целия пост
# 3
Ако не измислиш начин как да откажеш детето си да удря стъклото с глава, на твое място бих го подлепила с прозоречно фолио!  Peace
Така, даже и да успее да го счупи, няма да паднат парчета и да я наранят.
Виж целия пост
# 4
И ние сме така Sad Понякога удря главата си в леглото, във възглавницата, но като започне да я удря на твърди предмети/заемя, ракла, играчка/, направооо Shocked
Забелязах, че като му обърна внимание да НЕ прави така, започва още повече и се смее и го обръща на игра, така че като се удря гледам да не му казвам"Не прави така". Наскоро обаче забелязах, че като се ядоса и - бааам няколко пъти главата в леглото/засега/.
И аз много се притеснявам и се надявам да е период, но пък и дечицата порастват и започват да поразбирват, та.... важното е да мине. Успех и дано да мине по-бързичко  Hug
Виж целия пост
# 5
Мили мамчета,много ви Благодаря за бързите отговори  Hug За нито един от тях не се бях сетила  Rolling Eyes ,ще пробвам първо с плаката и ако няма успех ще прибегна до  фолиото.От два-три дни сме по цялден навън и забелязвам че сякаш взе да забравя за вратата  Grinning По скоро сякаш нейното поведение е протест  Thinking с/у това че не винаги и разрешавам да излиза в коридора или ако види че някой излиза от стаята.Тогава се залепя за стъклото и започва да се блъска  ShockedМного  се надявам да отмине бързо това поведение и да дойде ред на следващото  Wink  Grinning
Благодаря много   bouquet ,предадох и ги  Hug
Виж целия пост
# 6
Спри да й обръщаш всякакво внимание ако удря глава в стена или под или дървена врата.

Да удря стъклената обаче е много опасно. За това: Първи удар - Казваш много строго "Не, не удряй, спри." Втори удар - Ставаш и я местиш. Ако се върне - местиш я. Физически.

На този принцип действах, за да не се качва дъщеря ми на стъклената ни холна маса и смея да твърдя, че ако си последователен действа безотказно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия