бебе родено увито в ципа

  • 9 967
  • 23
             здравейте,мами!
 от доста време се канех да ви питам дали някое бебче се е родило с такава ципа или още го наричат"було".моята бебка се роди с такова було,но не разбрах коя е причината и как така се образува.акушерката ми го даде и каза да си го пазя-носело късмет.ровех се из интернет да прочета нещо за това но така и не намерих нищо.ако някоя от вас знае нещо моля да пише!
 предварително благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 1
За първи път чувам за такова нещо . Извинявай, но ми е интересно какво са ти казали да си запазиш за късмет?Доколкото разбрах въпросното було,така ли newsm78
Виж целия пост
# 2
Моят мъж се е родил с такава ципа. Баба му го нарича "ризница" Това означава, че бебето ще е късметлия. Тя се взима и се суши и се пази. От научна гледна точка нищо не знам.
Виж целия пост
# 3
благодаря ви,момичета!  bouquet
и аз за първи път чух тогава newsm78 Shockedда,точно тази ципа се суши и се пази за късмет,няколко мами още в болницата ме помолиха за парченца от нея за късмет на техните деца.лекарката ми каза,че моето е 3-тото бебе което израждала с подобна' ризница'(и така я нарекоха,както казваш apv)в практиката и,но не можа да обясни как се е образувала та ми е интересно да науча.
благодаря още веднъж!  bouquet
Виж целия пост
# 4
В нашия край се нарича риза и се пази за късмет. Бебето родено с такава риза ще има много късмет през целия си живот  Hug
Виж целия пост
# 5
Свекър ми се е родил с такава "риза". И аз знам, че носи много късмет. Свекърва ми още му я пази някъде (майка му и я е дала да я пази, като сва се оженили).
Виж целия пост
# 6
благодаря ви за отговорите!  bouquet много здраве и  късмет и на вашите бебета! Hug Grinning
Виж целия пост
# 7
Среща рядко, макар че не е супер необичайно - булото е просто околоплодния мехур. Бебето не е излязло от него, а част от мехура се е залепила върху лицето и тялото му. Счита се, че такива деца са родени с късмет `с риза`, голи няма да останат - и че са късметлии и с някои паранормални способности (ако вярваш на такива неща).
Виж целия пост
# 8
Това е  плацентата или част  от нея, която се е отлепила  и се е "родила" с  бебето.
И аз съм чувала, че  такива  бебета  имали паранолмална дарба Wink Даже  има една такава  книга  на  Стивън Кинг (не се  сещам вече  как се  казваше) Там едно момченце се  роди с плацентата около главата си и после  се разбра, че може  да  мести предмети само с  мисъл  Grinning
Далаверка  Wink
Виж целия пост
# 9
Да, и аз съм чела, че се смятат за благословени, за избрани за някаква висша цел и т.н.
Да е живо и здраво специалното бебче!
Виж целия пост
# 10
спомням си от ученическите години, че христо ботев се е родил с такова нещо.   Flutter
Виж целия пост
# 11
Я, че интересно нещо!

Виж целия пост
# 12
Аз съм родена с такава риза, но не съм чула да са я давалаи на майка и да я пази. Вярвам, че заради нея съм си късметлийка, пожелавам голям късмет и на твоето бебче  Hug
Виж целия пост
# 13
За първи път чувам за тази риза. Здраве и късмет на бебо.
Виж целия пост
# 14
Хайде дано да му е на късмет на бебчо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия