Знаете ли, че овесените ядки съдържат глутен???Или пак за запека

  • 2 750
  • 6
Здравейте:)
Първо искам да благодаря на ВЕНЕРА, че ме насочи към правилният гастроенетеролог. Аз ходих при трима(моят Мартин е със запек-по една седмица, а е само на кърма), но само Д-р Георгиева му помогна!
Та на въпроса за овесените ядки-доста педиатри препоръчват отварата от тях като слабително средство, но те съдържат глутен, който както всички знаем е наложително да се избягва до 6тия месец. И мушкато, и коричка от сапунче и всякакви такива дивотии. И ние(включително и аз като начинаеща майка) изпробваме какво ли не. Всъщност проблемът на повечето деца бил недостиг на пребиотици(май това беше) и проблемът се решава без химия, с посещение при добър специалист, в рамките на 20тина дена.
Искам да отбележа и още нещо-бебета, които не са акали повече от 48 часа, гастроенетеролозите ги водят с риск от натравяне. А аз моя Мартинчо 5 месеца го мъча детето, защото нашата педиатърка нямала направления, или защото кърмата ми била гъста и дрън-дрън...

Исках само да посъветвам всички майки, на които дечицата им са със запек, да посещават специалисти, и да не се доверяват на педиатри(че има големи идиоти между тях)

Виж целия пост
# 1
Чудесно е, че сте намерили правилния лекар Grinning
Къде може да се открие тази д-р Георгиева - сигурно и други мами биха имали полза от консултация по тези въпроси. Д-р Стоименова в МЦ Детско здраве (педиатър и хомеопат) също използва прОбиотици за подобни проблеми.
ПрЕбиотици се наричат факторите, които подпомагат развитието на полезна чревна флора - такива фактори (наречени бифидус-фактор) се съдържат  в кърмата и се правят опити да се добавят в някои АМ и детски храни (кашите с бифидус-фактор). ПрОбиотиците от друга страна са самите полезни бактерии, които могат да се приемат в случай на нужда (обикновено под формата на капсулки с прах) - най-често са бифидус или ацидофилус-бактерии.
Проблемът с чревната флора е огромен и засяга буквално всички. Повечето възрастни са със сериозно увредена чревна флора в резултат най-вече на (убийствено) неправилно хранене и често лечение с антибиотици. За нещастие бебетата получават чревната си флора от майките - а когато майката е с увредена такава, няма как и бебето да получи добра. Раждането също е огромен рисков фактор в това отношение - бебетата се раждат по правило в болници, пипани са от поне 3-4 души, преди да стигнат до майката и са имали досег с всякакви болнични повърхности, преди да се допрат до майчиното тяло - така се заселват с болнична флора, която е всичко друго, но не и полезна и благоприятна. Особено силен е този проблем при секцио-родените бебета, които в допълнение не са минали през нормалните родови пътища и изобщо не са имали шанса да се заселят с майчина флора. Следващите фактори, които оказват огромно влияние, са получаването на АМ още от първите дни (то сериозно променя баланса и чревната флора, като отражението му е доживотно при некърмените и малко кърмените бебета) и честото антибиотично лечение на бебетата след раждането. Така се залагат факторите за проблеми с храносмилателната система - а предвид че почти цялата имунна защита на организма се осъществява точно в някои части на храносмилателната система и здравата ХС е важна за осигуряването на нормално функциониране на организма и защитните му системи, е ясно защо в днешно време са толкова сериозни проблемите с алергии например.
Тези неща се подценяват изключително много, за съжаление - а са важни.
Виж целия пост
# 2
Само искам да подчертая нещо от това, което е написала Хедра, която както винаги е пълна с интересна и изчерпателна информация:
ПрЕбиотици се наричат факторите, които подпомагат развитието на полезна чревна флора - такива фактори (наречени бифидус-фактор) се съдържат  в кърмата...
Просто защото на циците не пише, че съдържат такова нещо, та хората остават с впечатлението, че е някаква екстра на адаптираното мляко и кашите.
Виж целия пост
# 3
Абсолютно подкрепям Хедра, само с едно уточнение - че става въпрос за България. По света далеч не е така и вярвам, че рано или късно и светът ще влезе у нас  Simple Smile
Родих тук, пльоснаха бебето от първия миг на корема ми, нито за миг не е отделяно то мен, 3 дни нямах кърма и то се съдра от рев и глад и нито за миг никой не е помислял да ми предложи АМ.
За нашите педиатри като цяло и препоръките им... недоумявам как е възможно все още, но... надявам се скоро и на това да има край  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
... надявам се скоро и на това да има край  Rolling Eyes

Амин Simple Smile
Виж целия пост
# 5
 Лекарката се казва Миглена Георгиева, преглежда в Медицински център по детски болести на ул. Гурко 49 в сряда и неделя следобед, тел. е 611116, цената на прегледа е 20 лв, +17лв за ехограф, ако се наложи, и в ДКЦ "Света Марина"-с направления, но там разписанието и телефона не ги знам. УСПЕХ!
Виж целия пост
# 6
Не знам какво да кажа!Честно казано съм уплашена!Бебка още от самото начало е със запек и педиатърката ни препоръча овесени ядки.От както се е родила й давам!Направо съм потресена!Опитах по едно време да не й давам овесени ядки,а малката не ще й да погледне млякото без тях.Заведох я на алерголог (тъй като й откриха алергия),казах му,че слагам към млякото овесени ядки и го попитах има ли проблем от това,а той ми каза да продължавам да й давам.Дори ми каза да отложа захранването докато малката стане поне на 6-7 месеца.Какво да правя?Защо няма един свесетен педиатър,не разбирам?!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия