Отказва вечерното мляко

  • 979
  • 8
От една седмица сина ми( 10 месеца и половина) отказва млякото преди заспиване.Преди само като видеше шишето и започваше да мрънка и да го иска, нямаше търпение да го изпие.
От една седмица насам изпива по 80 гр и се буди нощно време с рев от глад или сутрин 2-3 часа преди обичайния му час за ставане.Днес опитах да му дам каша , след като пак не искаше мляко...Резултата беше 5 лъжички и отново отказ.Не знам какво да правя, не е нормално да се буди посред нощите от глад, мисля, че вече е голям за такива номера.
Вярно, сега е много кисел- пробиват му зъби, но с първите 6 зъба не сме имали подобен проблем.
Дайте някакъв съвет....
Виж целия пост
# 1
Зъбите  могат да са причина за загуба на апетит, като цяло. А може би му е дошло времето да смениш режима- давай му по- стабилна вечеря- каша, или някаква супичка, а после- водичка  Peace
Виж целия пост
# 2
И при нас беше така.Принудих се да и давам по стабилна вечеря-каша, нощно пюре, кисело мляко с бисквитка.За тях няма проблем-яде си ги, но категорично отказваше АД да пие от шише или с лъжичка. Явно бебока ти подсказва, че е вече голям за чисто мляко.
Виж целия пост
# 3
Първо честита ти втора лентичка  Party
и по въпроса- и при беба едно време имаше нещо подобно, реших въпроса като при моето лягане - към 23ч например, й пъхах шишето с мляко, тя си го изпиваше без никакви протести, и всичко беше ок  Wink
Виж целия пост
# 4
От зъбите е.Ще мине.Каквото и да му даваш ,се съмнявам да хапне.Давай повече водичка,пък дано по-скоро пробият зъбките. Peace
Виж целия пост
# 5
И на мен така -на 11 месеца отказа АМ вечер и дотам-повече не поиска  Rolling EyesНезнам дали на зъбите да го отдавам или на това че растат и искат по-различна храна-но е факт.И до сега пие само сутрин АМ и то все по малко и по малко Sad.....
Виж целия пост
# 6
Ние също сме така, от 2 седмици отказва вечерното мляко, а с устенца показва че иска да яде. Помъчих го 2-3 вечери и като не стана започнах да му давам каши, пюрета или супи със сухар и всичко си изяжда. Интересното е че сутрешното мляко си го изпива. Смятам че вече иска да приема разни храни и сам се отказва от млякото.
Виж целия пост
# 7
На 10 мес. Кали също отказа вечерното мляко.Не мисля,че беше от зъби.
Давах й супичката или яденето от ДК,мляко с бисквита,каша.
Виж целия пост
# 8
Моят син отказа да пие мляко на 8 месеца и започнах да му давам кисело мляко с бисквити с лъжичка. На 11 месеца отказа и това да го яде и започнахме със супи и пюрета за вечеря. Пробвай ако не иска кис. мляко с бисквити има много хубави пюрета на Хип лека нощ млечни може да ги хареса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия