Дръжте крадеца!

  • 2 102
  • 37

Анкета

Крадец? Кой, аз? Иначе казано - случва(ло) ли ви се?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

И така, случва ли ви се да вземете нещичко от магазина и съзнателно да не го платите? Не говоря просто да пропуснете от разсеяност или бързина.

Целенасочен, съзнателен шоп-лифтинг практикували ли сте и практикувате ли? Независимо дали за една дъвка или комплект лети джанти (ако е възможно последното  Rolling Eyes)

Ако сега сте вече много съзнателни и отговорни граждани на обществото - по-рано правили ли сте така?
Виж целия пост
# 1
Никога не ми се е случвало съзнателно да си го прибера, без да го плащам.

Ставала съм от заведение, без да си платя сметката и после съм се връщала...
Виж целия пост
# 2
В първи клас откраднах едно лепило, т.е. бях си го взела от часа за вкъщи, без да кажа на другарката:) Но мама и тате ме хванаха..... на другия ден го върнах и повече никога не ми е хрумнало да го направя, прекалено съм страхлива. Освен това когато бях студентка едно лято работех като  продавачка и вече ми е ясно, че липсите ги плащат горките момичета/момчета. Слава богу нещата, които бих могла да открадна мога да си ги купя. А това , което не мога ( новата Ауди Q7 примерно, вила в Мексико и т.н.) няма как да го пъхна в чантата Mr. Green
Виж целия пост
# 3
И да ми се е случило да взема нещо и да забравя да платя, веднага си признавам.
Виж целия пост
# 4
Откакто помъдрях не ми се е случвало, но си спомням, че в тинейджърските години сме правили бомби по заведенията на морето (което си е чиста кражба) и това ни доставяше удоволствие.
За да съм чиста пред съвестта си гласувах с втора опция.
Виж целия пост
# 5
не, никога.
Виж целия пост
# 6
Да, в трети клас откраднах кочан касови бележки от Валентина, за да си играем на магазин. Седмици наред се озъртах на улицата и се стрясках при всяко позвъняване, мислейки, че идва милицията да ме прибере.
Виж целия пост
# 7
липсва опцията "Аз съм Албена Вулева"  Mr. Green
Виж целия пост
# 8
в ученическите години - една ябълка и една книга/не можех да я купя, а исках да зарадвам маман/
в студентските - за майтапа /бяхме голяма група момичета/ - изнесох от едно кафене чаша и чинийка - още ме бъзикат Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Като бях на 6 дъвки от магазина... Blush
Виж целия пост
# 10
Бу, какво елегантно име за долна кражба "шоп лифтинг". Laughing
Кражбата си е кражба и крадеца си е крадец, ако ще и клечка за зъби да вземе.
От мен такова нещо - няма как да стане.
Ноооо колко родители гледам, че толерират уж невинните кражби, направо ми е жал и за тях и за децата им.
Понеже при мен играчки бол, айде най-малките ги разбирам, те не знаят ясно какво е собственост и е ок. Но на няколко пъти съм хващала големи дечица в опити да скрият нещо в джоба, айде и това разбирам - играчка е. Но къде идва тук родителския пример. Колко малко родители се връщат с децата да върнат играчката и да се извинят. А колко е важен този урок. И ние да му покажем на детето, че го разбираме, че е ок да се изкушиш, но като си стоиш зад постъпките, пак ще си имаш приятели и тн т
Мине не мине ден, виждам пак нещо изчезнало, я количка, я кукличка, буквално през ден...
Хем момичета гледат, не е да не гледат, значи и изобретателност се проявава.
И после нека някой да дойде и да ми каже, че възпитанието не е всичко. Всичко на квадрат е.
Това което ежедневно се показва на децата, сигналите които родителите дават, е колко много значи това. Въобще не им е ясно, че така е взело количката от нас, след няколко години ще му бръкне на тате в джоба и ще си вземе каквото му трябва, без да забележи разликата.
Малко в друга тема отидох.
Виж целия пост
# 11
Не, никога.
Подреждането на кварталния ни магазин предразполага към незабелязано измъкване на дреболии като бонбонки и ядки, закачени по рафтовете до вратата. Забелязвала съм комшийчета, които си позволяват да "забравят" да платят, но аз съм устатница и не им се е разминавало Mr. Green
Връщала съм се да си плащам нафтата на колата Crazy, ама защото пред блока видях, че ми няма капачката на резервоара Joy - от лаф на лаф със собственика и си се качих на колата и тръгнах Embarassed
Съзнателно не бих го направила, нали съм форумка Wink
Виж целия пост
# 12
  Не, никога.
Виж целия пост
# 13
Едно време да и то страшно много. В Деницата имаше голям супер маркет, а майка ми ме пращаше всеки ден от там да пазарувам. Най-редовно си плащах киселото мляко, но гащите ми бяха пълни с ротманс плочка, дъвки, няколко шоколада Милка. Поне 2-3 години го изнасях този магазин. Просто бях ужасен тийнейджър....
Виж целия пост
# 14
В детстата градина си крадях всеки ден части от конструкторите , тези дребните от сорта на Лего. После да не ги видят наште ги пусках зад кревата/ той беше доста масивен и много , много не го местеха/. Не можеше после да ги вадя , съответно и да си играя , ама много ме кефеше че си ги крадях и никой не разбира!!! Mr. GreenИ един малък пумпал гепих от там - това ми беше "гордостта"!
В първи - втори клас крадяхме шнолки от една сергия Embarassed!
Аааааааааа.... и от библиотеката крадях списание Дъга - библиотекарката заяви , че много съм го четяла, трябвало и други книги да чета, не само комикси и не ми го даваше #2gunfire
Затова си го взимах нелегално Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия