прогестерон и температура

  • 2 669
  • 4
Здравейте!
Опитваме за бебе вече няколко месеца. Този месец ми закъсня, имах ниска температура, но тестовете за бременност бяха отрицателни. Въпреки това, на 7-ия ден от закъснението отидох на лекар. Той каза, че е много рано, но температурата била, според него, "прогестеронова" и е признак на ранна бременност. Прегледа ме и каза, че е много рано, но май виждал плодов сак. На другия ден обаче ми дойде, но е на парцали с по-тъмен цвят. Трябва ли да се притеснявам за нещо и някой друг има ли подобен опит?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Здравей и добре дошла - нещо ме обърква написаното. Какво определяш като ниска температура, къде я мериш, каква беше разликата с първата част на цикъла. Как така според лекаря ниската Т е признак на бременност Shocked
Нещо не ми е много ясно какво е искал да каже твоят лекар, би ли ми обяснила по-подробно?
Виж целия пост
# 2
Здравей, Goldie!
Извинявам се за неточностите. Температурата е телесна, ниска, защото варираше от 37 до 37,4, като това продължи 10-ина дни до менструацията, която пък е по-различна, защото е някак на парцали с тъмно червен цвят. Може би просто е поредната фалшива тревога  Cry, но заради обнадеждаващата "диагноза" на лекаря, се притесних малко. Възможно ли е да е имало някаква "бременност"?
Виж целия пост
# 3
Здравей отново!
Ето ти една статия, където доста добре е обяснено за връзката между прогестерона и БТ
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=191
Изобщо, разгледай целия сайт, ще ти е много полезен Peace
Възможно е да е имало бременност, но за съжаление да не се е закрепил ембрионът или да е имало аномалия и организмът да е изхвърлил некачествения ембрион.  А и щом тестовете са били отрицателни, може да не е имало бременност, а по-късна овулация.  Доколкото разбирам, не си мерила БТ, за да засечеш ову Thinking За телесната Т не мога да ти кажа, защото аз трудно вдигам температура и когато забременях телесната ми Т беше под 37, но БТ ми беше 37.3-37.4 Rolling Eyes
Между другото, при 7-дневно закъснение все още трудно се установява бременност, обикновено само матката е уголемена като преди менструация. При 12-14 дни закъснение вече се вижда и на коремен ехограф. Успех, дано съвсем скоро се похвалиш Hug
Виж целия пост
# 4
ТТ 37.0-37.4  изобщо не е ниска, само дето тя показва, че е имало О .,
 Може би си имала по-късна О. и от там и по-продължителен МЦ /за това съдя по ТТ - само 10 дена висока./
Може и да е имало бременност.
Лекарят е казал ,,прогестеронова''Т защото след О. Т се покачва под влияние на прогестерона /както и при бременност/
За да не изпадаш пак в такива състояния при които незнаеш какво става - прави тестове за О. и мери БТ.
И дано скоро да стане  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия