стимулиране на кърма

  • 773
  • 10
какво  да  направя  за  да  ми  тръгне  кърмата
Виж целия пост
# 1
На въпрос в такъв лаконичен стил отговорът е - "кърми!"  Laughing
А иначе, трябва ми малко повече информация - колко голямо бебе, по какво съдиш че кърмата не е достатъчна, как се храните и колко пъти и т.н.
Но най-общо кърмиш по-често, не даваш нищо допълнително като вода, АМ, залъгалка, кърмиш на поискване, включително нощем.
Следиш колко пишка бебето и ако има напишани 5-6 пампи в денонощие - значи всичко е наред.
Вероятно ще ти преместят темата в кърмаческия, ако имаш конкретни въпроси, питай, ще помагаме  Simple Smile .
Виж целия пост
# 2
на  11  дни  е  бебето  и  се  изцеждам  пускам  само  по  40  50  г   от  двете  гърди
Виж целия пост
# 3
И то всъщност защо не суче, имаш вдлъбнати зърна ли, не може щото е свикнало с шише ли, кажи всичко, как да те посъветваме като нищо не знаем?По колко пъти на ден се цедиш и даваш?
Опитвала ли си оразлични начини да го накараш да засуче(силиконови зърна, хранене в полусънно състояние и т.н.)
Но първо разкажи подробно за проблема и много майки, които са го изпитали ще ти отговорят...
Виж целия пост
# 4
Какво значи, че се изцеждаш? Храниш го с изцедена кърма или просто си изцедила да видиш колко има?
Ако храниш с изцедена кърма, на 11 дни никак не е късно да научиш бебето да суче от гърдата и ти препоръчвам да го направиш, защото сукането на бебето е най-добрата стимулация за гърдите и най-доброто средство за увеличаване на количеството.
Ако пък казваш че си се цедила за проба - да знаеш че изцеденото въобще не е индикация за това, колко имаш, защото бебето изсуква гърдите много по-добре от помпата.
Всъщност може би нещата са си в ред при теб.
А може би бебето не е при теб и за това се цедиш? Караш ме да гадая доста и така ми е трудно да ти дам по-конкретни съвети.
Каквото и да е положението, трябва да знаеш, че 11 дни след раждането общо взето всичко може да се направи за кърменето, стига да искаш и нещата могат да тръгнат чудесно при теб много по-лесно, отколкото ако се сетиш на по-късен етап да търсиш помощ.
Така че, кърми и ни пиши!  Simple Smile
И да ти е живо и здраво бебенцето.
Виж целия пост
# 5
minavam  na  latinica  zashtoto  mi  e  trudno  ina4e  .su4em  po  2  4asa  i  sled  tova  sme  gladni  oshte   zatova  po4nahme  da  se  izcejdame
Виж целия пост
# 6
davame  po malko  dobavka  sled  tova  i  neshtata se  uspokoiavat
Виж целия пост
# 7
50гр за бебе на 11 дни е супер,махай добавката и го кърми-имаш достатъчно кърма
Виж целия пост
# 8
Нормално е толкова малко бебче да суче продължително и често. Не се шашкай и не давай добавка - наистина няма нужда, а и от нея ще ти намалее кърмата. Отделно биберонът може да обърка бебето и да му попречи да суче правилно от гърдата.
Периодът на "постоянното сучене" ще отмине след още известно време, не се притеснявай. Ако бебето плаче нощем, пак го кърми.
Както съм ти писала по-нагоре, по пишкането в памперсите ще се ориентираш дали бебо си получава достатъчно кърма. (за целта не трябва да даваш вода обаче)
А как са ти гърдите - имаш ли някаква болка, рагади? Бебчето захапва ли добре, така че да усетиш как изтегля зърното навътре в устичката си? Усещаш ли го да преглъща?
Ако тези неща са наред, нямате проблеми.
И накрая - бебчето е съвсем мъничко и може да плаче по най-различни причини, не е задължително да е от глад. Гушкай го и за всеки случай му предлагай гърда, когато е неспокойно, но не се отчайвай ако това не оправи моментално положението. Ще си дойдат на мястото нещата, още мъничко време.  Simple Smile

p.s. Да, и още - ако гърдите ти са твърди и напрегнати, бебо може да не успява да засуче добре - аз също имах такъв проблем. Може да изцеждаш съвсем мъничко и тогава да му даваш, за да видиш как ще тръгнат тогава нещата.
Виж целия пост
# 9
Влез в кърмаческия или пусни темата там,На мен ми помогнаха страшно много и да чукна на дърво вече шести месец се кърмим и АМ мляко Ина никога не е опитвала.Успех Peace
Виж целия пост
# 10
Да, може в кърмаческия, може и тук.
siliko, ако нещо те притеснява, може и на лични да ми пишеш, надявам се да мога да помогна.
Иначе в кърмаческия наистина има още много мами, които с готовност ще те посъветват.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия