Koga se nalaga serklaj?

  • 1 257
  • 5
Zdraveite na vsichki,
Mnogo shte sam blagodarna ako spodelite vashia opit po vaprosa za serklaja. Koga se nalaga? Bremenna sam v 4tia mesec,v momenta me sledi prof. Pranchev. Pri poslednia pregled mi kaza che se nalaga serklaj zashtoto shiikata na matkata mi se e skasila ot 2.8 na 2.4 cm. Osven tova zapochnal da mi se otvaria kanala. Hodih i pri edna lekarka ot Sheinovo, zashtoto iskah da polucha i vtoro mnenie.
Tq mi kaza che serklaja ve4e se izbqgval i 4e pri men ne se nalaga. Sega sam na krastopat i ne znam na kogo da se doverq Sad
Vsichko bih napravila samo i samo bebeto da se rodi jivo i zdravo!
Irena
Виж целия пост
# 1
Ох, само не ми казвай, че е ПРАНЧЕВ от Майчин дом.  Sick
Виж целия пост
# 2

Здравей,
Погледни тази тема
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7193.0;topicseen

Потърси и с търсачка. Има много писано по въпроса.

Всичко ще е наред! Пожелавам ти мнго късмет и едно здраво и краси во бебче!

П.с. пиши на кирилица. Ползвай бутона KREDOR

Виж целия пост
# 3
ami qwno e нужно и трето мнение.Аз също съм чувала,че се избягва вече серклажа,но много лекари все още го правят.
Виж целия пост
# 4
болница. Биха ми антибиотик, за да не се получи инфкция, а иначе ми изписаха бусколизин и но-шпа доколкото си спомням, които почти не пих. След като ме изписаха, лекарят не ми е забранявал да пътувам, да се разхождам, но ми забрани да ходя на работа, затова карах на болничен до края на бременността. Цяла пролет и лято се разхождах колкото си исках, почивах си повечко, изгледах доста филми, помързелувах, ходихме на екскурзии със съпруга ми без притеснение. В по-големите месеци спрях да пътувам, лежах повече. Някои лекари отричат серклажа, но видях момичета в болницата, отказали да се подложат на това и лежаха от шести-седми месец в болницата за задържане, с чести контракции и ги тъпчеха с какви ли не лекарства. Само че за мен няма безопасни и безвредни лекарства, така че пред тая алтернатива предпочетох серклажа. Не съжалявам, че се подложих на тая манипулация, изкарах чудесна и безпроблемна бременност. Доктора каза, че ще го сваляме две седмици преди термина. Моят термин беше за 29.09.2006г. Определи ми 23 септември за деня Х, в който щяхме да махаме серклажа. Само че, на 9 срещу 10 септември водите ми изтекоха и аз му се обадих. Отидох в болницата, той ми махна серклажа и раждането започна. Бебо се появи на 10.09. в 6,30 сутринта. Вече е на 4 месеца. Благодарение на тази процедура, бременността беше успешна. Късмет, стискам палци  Peace
Виж целия пост
# 5
Здравей

Когато бях бременна на мен също ми правиха серклаж в 4 месец. Причината беше точно скъсена шийка, а преди това имах една неуспешна бременност. Процедурата се прави с пълна упойка и трае не повече от 30-40 минути. След това лежах 4-5 дни в болница. Биха ми антибиотик, за да не се получи инфкция, а иначе ми изписаха бусколизин и но-шпа доколкото си спомням, които почти не пих. След като ме изписаха, лекарят не ми е забранявал да пътувам, да се разхождам, но ми забрани да ходя на работа, затова карах на болничен до края на бременността. Цяла пролет и лято се разхождах колкото си исках, почивах си повечко, изгледах доста филми, помързелувах, ходихме на екскурзии със съпруга ми без притеснение. В по-големите месеци спрях да пътувам, лежах повече. Някои лекари отричат серклажа, но видях момичета в болницата, отказали да се подложат на това и лежаха от шести-седми месец в болницата за задържане, с чести контракции и ги тъпчеха с какви ли не лекарства. Само че за мен няма безопасни и безвредни лекарства, така че пред тая алтернатива предпочетох серклажа. Не съжалявам, че се подложих на тая манипулация, изкарах чудесна и безпроблемна бременност. Доктора каза, че ще го сваляме две седмици преди термина. Моят термин беше за 29.09.2006г. Определи ми 23 септември за деня Х, в който щяхме да махаме серклажа. Само че, на 9 срещу 10 септември водите ми изтекоха и аз му се обадих. Отидох в болницата, той ми махна серклажа и раждането започна. Бебо се появи на 10.09. в 6,30 сутринта. Вече е на 4 месеца. Благодарение на тази процедура, бременността беше успешна. Пожелавам същото на всички вас. Много късмет, леко бременеене и още по-леко раждане!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия