За захранването с месо - как!

  • 1 061
  • 17
Здравейте!
ние след 10 дена ще сме навършили 7месеца и ще влезнем в осмия, ето защо смятам да започна да давам месно пюре вече.Въпросът ми е следният: тъй като по схема зеленчуковото се редува другия ден с месно, следва ли и захранването да е така- първия ден 2-3л.месно, на следващия само зеленчуково, после 4-5л.месно, после пак зеленчуково, или следва първо всеки ден да давам по малко месно и да дохранвам със зеленчуково до достигане на пълното количество и чак след това вече да ги редувам?
и още нещо - с какво месо започнахте на коя марка? после , ако сте го приготвяли сами, моля споделете как и как го съхранявахте!
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Аз лично захранвах по 2-3 лъжички месно пюре, а след това дохранвах със зеленчуково, както си описала. Когато стигнах до пълната доза месно пюре, тогава започнах да редувам месно и зеленчуково  Peace
Започнах с пуешко на Хип (можеш да почнеш и с заешко или пилешко)
По-късно, когато вече бях захранила с месо, започнах да правя и месните пюрета.
Виж целия пост
# 2
Аз лично захранвах по 2-3 лъжички месно пюре, а след това дохранвах със зеленчуково, както си описала. Когато стигнах до пълната доза месно пюре, тогава започнах да редувам месно и зеленчуково  Peace
Започнах с пуешко на Хип (можеш да почнеш и с заешко или пилешко)
Давам предимно на Ганчев - пуешко, пилешко, телешко
Виж целия пост
# 3
Аз давах само купени пюрета, за начало в домашни условия не може да стане толкова гладко.
Дадох си цяло бурканче (количеството месо изобщо не е много, около 8%) и след това всеки ден давах и давам месно пюре.
Виж целия пост
# 4
Не съм давала по няколко лъжички-направо цяла порция.
В началото си ги правех аз,а после почнахме от ДК и готови пюрета.
Виж целия пост
# 5
Аз лично захранвах по 2-3 лъжички месно пюре, а след това дохранвах със зеленчуково, както си описала. Когато стигнах до пълната доза месно пюре, тогава започнах да редувам месно и зеленчуково  Peace


И аз така правех. Като стана по - голям - около годинка, започнах да му давам всеки ден месо. Педиатрите препоръчват в началото да се дава през ден, за да не се товари, все пак е нова храна.
Виж целия пост
# 6
Моята педи ми каза да захранвам с месо, както с пюре въобще - давам няколко лъжички, после мляко не пюре. И така докато не стигна цяло бурканче за 2-3 дни. Започнах с пуйка, после пиле и заек. След о/о месец дадох телешко. Давам всякакви марки, но за начало дадох Гербер. Те са й най-вкусни попринцип и реших да пробвам с тях, за да видя дали попринцип ще приеме вкуса на месото.
Виж целия пост
# 7
Аз лично давах цяла порция месно пюре. Започнах с пюре от пилешко месо на хип
Виж целия пост
# 8
Мляко и месо не се смесват.
Виж целия пост
# 9
Не съм захранвала с месно пюре, само със зеленчуково.
Просто предния ден сложих 5-6 лъжички в зеленчуковото пюре, на следващия ден видях, че няма реакция и дадох цяла порция месно пюре.
Виж целия пост
# 10
Аз също започнах с цяла порция. Всъщност това беше първото бурканче, което изяде цло и наведнъж. Преди това се мъчехме с по 2-3 лъжички зеленчуково пюре. Накрая ми писна и и дадох месно. И детето прояде пюре. Беше на 5 месеца.
Виж целия пост
# 11
първия път дадох 2-3 лъжички, на следващия ден дадох зеленчуково и на следващия ден направо цяло бурканче, беше пуешко месо на Хип
Виж целия пост
# 12
Не съм давала лъжичка по лъжичка,а цялото.Започнах с пуешко и заешко,после пилешко.В началото давах през ден,редувайки го със зеленчуково пюре.
Виж целия пост
# 13
Започнахме захранване с месо на вашата възраст, давах количество колкото изяде, така или иначе месото в готовите пюрета е малко, а в приготвените се слага малко. В началото се мръщеше и за всеки случай си приготвях изцяло зеленчуково.
Виж целия пост
# 14
Давах по няколко лъжици от всеки нов вид месо. На следващия ден- цялото количество.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия