Документи според Новия з-н за майчинството

  • 533
  • 3
Някой ще ми каже ли какви точно са новите документи ,които трябва да подадем майките в заварено положение?В страницата на НОИ така е обяснено,че трябва да си юрист,за да разбереш всичко.И още нещо момичета-ние ли трябва да подаваме документите или работодателят?И кой ще изплаща парите (на завареното положение)-работодателят или НОИ?
  Благодаря предварително!!!
Виж целия пост
# 1
Влез в темата " Майчинството - счетоводно " или в подфорума на СНБМ в темата за въпроси и отговори за майчинството. Въпроса се обсъжда от месеци и всичко е обяснено в детайли и на разбираем език.
Виж целия пост
# 2
Аз съм в заварено положение и след като си загубих два часа в общината, където никой нищо не знае - прегледах страницата на НОИ.Значи работодателя отива в НОИ с копие от акта за раждане , а болничния ти се изплаща до край от работодателя!Аз предпочитам да ми се доизплащат болничните от работодателя , защото нямам вяра на НАП - може и да ги забавят парите .
Виж целия пост
# 3
Аз съм в заварено положение и след като си загубих два часа в общината, където никой нищо не знае - прегледах страницата на НОИ.Значи работодателя отива в НОИ с копие от акта за раждане , а болничния ти се изплаща до край от работодателя!Аз предпочитам да ми се доизплащат болничните от работодателя , защото нямам вяра на НАП - може и да ги забавят парите .

Работодателя никъде с никакво копие няма да ходи!!! Обезщетението ще се получава от работодателя, това е вярно, но за целта трябва да подадете една молба и една декларация. Бланката на декларацията я има в двете теми, които съм споменала по-горе. Молбата е свободен текст.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия