Май губя битката.......ставам все по-лоша ...

  • 2 026
  • 30
Здравейте майчета, незнам какво бих правила ако го нямаше този форум...където можеш да излееш..цялото си напрежение или душевна"помия" без някой да ти каже нещо ,можеш дори да не прочетеш отговорите на своя постинг ...а и напоследък май само компютъра ми е приятел........ Да си дойдем на думата имам две прекрасни дечица на 2 и 6 годинки.........постоянните грижи и напрежение около отглеждането им вече ме съсипва тотално.....превърнала съм се в топка от нерви и крещя постоянно /даже започнах да потупвам голямото си дете, не че има ефект/. Всичко ме дразни включително и съпруга ми, който въобще не го интересува къщната работа, не се занимава с баткото, който е ученик, с малкия да не говорим ...искал да се занимава с него, но какво да направи като детето все ме търси и иска мама.
Знам , че всичко това вреди не само на мен но и на децата, но незнам как да го превъзмогна...опитите ми са ежедневни, опитвам се да не ми прави впечатление че е разхвъряно и мръсно, опитвам се да не забелязвам белите или писъците на децата, но повече от половин ден не успявам. А помощ от никъде нямаааааааааааа......баткото ходи при баби и дядовци , но малкия неможе защото все още се кърмим, пък и както казва собствената ми майка"Като се разплаче за теб аз какво да го правя?"""

Незнам какво да правя , незнам дали трябва да се боря или да се оставя на течението пък където ме отнесе...то си е съдба....................................... писах брисах незнам какво излезе, но няма да го прочета
Виж целия пост
# 1
Добре дошла в отбора на лошите майки!  Hug Laughing
Спокойно, изпаднала си в дупка, на всеки може да се случи. И се случва. Непрекъснато. Не се притеснявай, ще го преодолееш. Жените сме кораво племе.  Wink  Mr. Green
Тръсни децата на баща им, без да ти пука какво ще ядат, дали ще спят и дали са написани домашните - просто си подари няколко часа само за тебе. Излез с приятелка, отиди на кино, по магазини... Просто бъди за малко далече от тях. Когато усетиш колко много ти липсват, можеш да се върнеш.  Wink Laughing
 bouquet
Виж целия пост
# 2
Дааааа, мисля, че повечето майки сме така Sad  Embarassed. И аз съжелявам, когато викна или напляскам синът ми, но за съжаление много нерви от всякъде се хабят и не издържам да съм спокойна понякога... Не знам какво да ти кажа, но мисля, че поне трябва да се опиташ да се "разтовариш" малко. Как така се "кърмите" на 2 години? Според мен вече отдавна трябва да сте спряли newsm78. Детето е достатъчно голямо даже да яде обща храна и да ходи на ясла. Баткото на ДГ, малкото на ясла и денят ти от 9.00ч. до 17.00ч. ще е свободен. Всъщност не пишеш дали работиш?
Ако не можеш да накараш съпруга ти да ти помага (при повечето това е трудно, даже невъзможно) започни да "тормозиш" баби, дядовци, ако имаш възможност си наеми детегледачка почасово само и само да се разтовариш и да обърнеш внимание на себе си. Когато човек има поне малко лична свобода и се погрижи за себе си се чувства по-добре и съответно се държи по-добре. За друго не мога да се сетя newsm78
Виж целия пост
# 3
Ами спри да кърмиш две годишното дете и го дай и него на бабите и дядовците, на които даваш и голямото, за известно време.
Виж целия пост
# 4
Тук ще намериш много отговори:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=43695.0
Виж целия пост
# 5
И аз це учудих за кърменето, но всеки си знае кога да спре. Това е прекалено лично за чужда намеса или акъл. Иначе и аз мога да се похваля, че съм в този отбор. Въпреки че съвсем отскоро сме 4-членно семейство, вече се боря с ревността на баткото. Той, слава Богу, си излива агресията върху мен и таткото, а не върху малкия, което е по-добрия вариант, защото ние можем адекватно да реагираме. Но на мен този проблем много ми влияе и аз също съм станала топка от нерви. Постоянно правя забележки, заяждам се и не минава ден без да ревна. Но и аз мисля, че ще го преодолеем. Само да мине пустата зима, да се оправи времето и да тръгнем по градинките. Мисля, че човек ако гледа напред и търси изход, винаги нещата се оправят. Laughing
Виж целия пост
# 6
Ами спри да кърмиш две годишното дете и го дай и него на бабите и дядовците, на които даваш и голямото, за известно време.

Подкрепям. Моята е на две и четири месеца и петък вечер е при бабите, за да мога аз да си почина, да си видя мъжа на спокойствие и да позачистя в събота. Ходя на работа през седмицата тя на ясла. Няма шест пет. Докато бях в майчинство полудявах, стана зле и за детето и за мен накрая и, когато всеки си пое по пътя нещата цъфнаха и вързаха  Grinning.
Виж целия пост
# 7
ох и аз много викам и ставам лоша
Виж целия пост
# 8
Ами спри да кърмиш две годишното дете и го дай и него на бабите и дядовците, на които даваш и голямото, за известно време.

Отделянето поне за някой и друг час от децата е май единственото спасение от "хроничното" изнервяне /конкретно, в твоя случай/.
Виж целия пост
# 9
Ами спри да кърмиш две годишното дете и го дай и него на бабите и дядовците, на които даваш и голямото, за известно време.
И аз подкрепям този отговор, но не защото "му е време да спреш да го кърмиш"  Naughty това си го решаваш сама  Peace По-скоро имам предвид, че щом си толкова изнервена, значи и с кърмата предаваш напрежението си на детенцето  Heart Eyes Човешко е да се измориш и изнервиш и определено имаш нужда от почивка и да си обърнете малко внимание с таткото  Laughing Mr. Green
п.п. И на мен напоследък ми се случва да си изтърва нервите, да се разкрещя и даже да го плесна моето диване  Embarassed Embarassed Нали знаеш, казват че 2-рата година е трудна  Wink
Виж целия пост
# 10
и аз съм в клуба на лошите майки,от което понякога се чувствам отвратително...
да не говорим,че от скоро Ивко навлиза в гадния детски пубертет и това непрекъснато "не" ме побърква
защо трябва вси4ко да е толкова трудно... newsm78
Виж целия пост
# 11
  Не ставаш по-лоша, а просто си нормален човек и липсата на лично пространство,време и въобще съществуване, ти идват в повече и това избива.
  Послушай Как`Сийка, вместо да товариш себе си и децата си и като го направиш, не забравяй да си повтаряш от време на време "И аз съм човек, и аз имам право".
 
 
Виж целия пост
# 12
Уф, моля ви се, оставете кърменето на мира поне в тази тема...
Ето какво
баткото при бабите
малкия при тебе, мъжа ти чинно да го гледа
ти си лягаш да си почиваш, после на фризьор, после маникюр, кафенце, списания, пак ще си легнеш да си починеш, после мъжа ти ще ти сготви, ти ще си поседиш на форума
и в понеделник пак ще си говорим
Сериозно, уважи се този уикенд и ще ти мине!
Виж целия пост
# 13
Ами спри да кърмиш две годишното дете и го дай и него на бабите и дядовците, на които даваш и голямото, за известно време.

Отделянето поне за някой и друг час от децата е май единственото спасение от "хроничното" изнервяне /конкретно, в твоя случай/.
Peace
Виж целия пост
# 14
Работа и само работа! Само това ще те откъсне от домакинската рутина и ще ти върне уважението на околните .
Честно казано, като ти четох постинга, сериозно се замислих да не би да съм го пуснала аз и да съм забравила. Положението при нас е идентично, вкл. кърменето, големият ми син е на 6, а малкият на 1г.6м. Много се замислям напоследък дали да го отбия,макар че никак не ми се ще. Обаче отчайващо имам нужда от поне една свободна вечер... А защо не го пуснеш на ясла, малкото? Аз мисля да го направя май-юни. Освен това, има сериозна вероятност скоро да почна работа, което може и да доведе до усложнения, но съм убедена, че ще се отрази добре на всички ни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия