вкусно пиле с гъбен сос

  • 15 529
  • 19
пилето се пече както обикновено и малко преди да започне да се зачервява се исипва сосчето, което представлявя една габена крем супа, разтворена не в 1 литър вода, а в около 600 мл.Вкуса, който придава е невероятен и месцето става много сочно. Peace
Виж целия пост
# 1
Благодаря, че сподели   bouquet
Виж целия пост
# 2
Ще опитам, мерси   bouquet
Виж целия пост
# 3
Да става много вкусно Peace.Правих преди време кюфтета на фурна(на sneji рецептата),и добавих суха гъбена крем супа, но с по-малко вода.Стана много вкусен сос.Сигурно ще е подходящо и за пържоли. Crazy
Виж целия пост
# 4
Petiv 2 ,Ванчето  благодаря за идеята!Ще пробвам и аз Peace
Виж целия пост
# 5
И аз мисля да се изпробвам,мъжа ми и без това си пада по такива сосчета!Мерси!
Виж целия пост
# 6
Става супер с гъбената крем супа.
Виж целия пост
# 7
Днес пробвах твоето пиленце.Ммммммм страхотно е. Благодаря за идеята.Поздравявам те!
Виж целия пост
# 8
Много идейно.   bouquet
Виж целия пост
# 9
Аз правя гъбен сос за поливане на различни меса - задушавам гъби в малко месо и изсипвам едно пакетче гъбена крем супа и малко водичка на око да стане гъсто сосче !!!Обикновено пържа пържолка и заливам
Виж целия пост
# 10
точно това търсех хем различно и лесно и бързо, утре ще я пробвам  Peace
Виж целия пост
# 11
Звучи много лесно и вкусно,ще се пробва,благодаря че сподели идеята. Hug
Виж целия пост
# 12
Да , с пържоли на фурна съм пробвала този вариант , сигурно и с пиленце ще стане вкусничко . Мерси   bouquet
Виж целия пост
# 13
И аз ще опитам!!!!!!
Виж целия пост
# 14
Някой може ли да сподели как се прави гъбен сос,защото не ми се иска да купувам от готовите супи,не ги харесваме.Иска ми се да опитам да си направя,но не знам как се прави,с пресни печурки да е.Благодаря много.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия