Мога ли да замразявам готовите пюрета?

  • 547
  • 11
От готовите пюрета давам плодови, но понеже яде много малко и се налага по-голямата част да я хвърлям, се чудя дали ако ги замразя на кубчета има опасност за здравето?
Виж целия пост
# 1
за опастност не бих могла да кажа не съм компетентна но мисля,че се губят всичките им качества. Ти какви пюрета даваш има на различни марки специално за захранване по 80 гр. но не помня кои бяха
Виж целия пост
# 2
По принцип домашни, но не съм направила плодови и взимам на Сънвал- нямат захар и нишестета. Хип имат пюрета по 80 гр, но са със захар.
Виж целия пост
# 3
Мисля,че не.
Вече отворени,повечето готови пюрета имат трайност до 48 часа,мисля че беше.
Давай го на 2 пъти,защо да го замразяваш?
Виж целия пост
# 4
Можеш да ги замразяваш,но така им се губят качествата,а и вкусът им става по-различен.По-добре е да ги даваш както са те посъветвали и другите във форума до 2 дни след отварянето им(по принцип на всички пюрета си пише до колко дни могат да се консумират след отварянето им).
Виж целия пост
# 5
Мисля, че няма смисъл. Може да спестиш пари, но всъщност какво даваш на детето си като го размразиш   newsm78   Ясно си е написано, че може да 48ч. да се дава от отворено бурканче, като го оставяш в хладилника през това време.
Виж целия пост
# 6
по-добре не
Виж целия пост
# 7
Не, не може.
Не съм виждала в малките пюренца на Хип за захранване да има захар  Thinking
Виж целия пост
# 8
Доколкото си спомням в плодовите пюрета на Сънвал имаше нишесте. Дори са доста гъсти и определено не съдържат единствено плодове  Wink.
А плодовите на Хип, както е писала Блонди не съдържат захар, с изключение на това от сливи  Peace (говорим за пюретата от 125 г.)
Няма смисъл да замразяваш. Просто купувай от малките пюрета. За два дни все ще успее да изяде 125 г.  Grinning
Виж целия пост
# 9
Няма смисъл да замразяваш. Просто купувай от малките пюрета. За два дни все ще успее да изяде 125 г.  Grinning

 Peace Даже за 3 дни, нали след отваряне имат трайност 48 часа, това са три дни ядене  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Не, не може според мене.
Виж целия пост
# 11
На някой от пюретата пише да не се замразяват,но не помня на коя марка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия