Още един въпрос за зелено ако

  • 614
  • 9
Здравейте скъпи майчета,
От 3 дни моя син (на 5 месеца) ака тревистозелени, слузести, редки аки! До преди това всичко беше наред, аките бяха жълти със семчици, като каша. Това съвпада по време с моя проблем- получих запушен канал на едната гърда, 2 дни бях със 38.5-39 С и сега от 1 ден пия Оспамокс, температурата ми спадна, тази вечер започна да ми се отпушва и канала.
Сина ми е само на кърма, без режим, суче доста често. Обикновено редувам по 1 гърда на хранене, но ако не му стигне давам и втората. Не съм си променила начина на хранене, нито съм яла нещо различно, с изключение на 1 зелена салата, 2 дни преди зелените аки.
Досега всиччко е било наред, дори колики не е имал дребния. Имаше един период, когато аз имах хранителна алергия и бях на противоалергичнаа диета- тогава аките му бяха станали кафеви, по-миризливи и без семенца, като сапочнах да хапвам нормално семенцата се появиха пак и станаха жълти.
Може ли да има връзка м/у моя проблем и този на сина ми? Да се опасявам ли от алергия? Или е разсторйство?
Благодаря предварително за помощта!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Стискам палци да не е но и доцКовачева и доц Маринова при абсолютно същите показания ни набедиха - АБКМ Аз обаче упорито не искам да повярвам Изследвах акото и се оказа че имаме Клебсиела / не че знам какво е / Пихме аугментин и сега чакам контролни резултати А при доцентките сме в края на месеца да видим какво ще измислят
Желая ви бързо да се оправяте  Hug
Виж целия пост
# 2
За слуз ли става дума или за пяна? Слузта съпровожда възпалителните процеси или е индикатор за някакво раздразване в стената на червото, а пяната, съчетана с мирис на вкиснало и зелен цвят означава ферментация на несмлени въглехидрати. Най-често се получава при абсолютна или преходна неспособност на организма да преработи лактозата - не е нужно да става дума за лактозна непоносимост, относителен лактазен дефицит може да стане при претоварване с ексцесивни количества лактоза - например бебето се чувства гладно/жадно и суче много, или недосуква задното висококалорично мляко, а му се дава другата гърда и то суче по-голямо количество, за да се засити, така лактозата му идва в повечко. Не съм специалист по тази част, но ако си имала проблеми с гърдата, може съставът на млякото да е бил променен в тази насока.
Друга причина за зелен цвят, която ми хрумва, е оцветяване от жлъчни киселини, но това може да стане само при профузна диария - ако стомашното съдържимо слезе и се изходи в рамките на същия ден. При моя син изпражненията бяха петролно зелени, когато прокърви от риба, която бях яла - черният цвят на окислената кръв се смесваше с водниста зелена каша.
Виж целия пост
# 3
дъщеря ми вече 2-ра седмица ака зелено. Изцяло на кърма сме и вода не пие. Подложиха ме на какви ли не диети, никакъв резултат. В понеделник пак сме при педито, вече ще я накарам да ни пусне изследвания. Суче и от двете гърди. Някакви идеи какво може да ни има?
Виж целия пост
# 4
yanast, мисля, че наистина има връзка между запушването на гърдата ти, антибиоктика, който пиеш и аките.
Аз имах същия проблем Марти като беше на 1 месец. Пих антибиотик за запушването, акото му стана слузесто и започна да повръща, даже на фонтан. Тогава педиатърът ми ми каза, че винаги, когато пия антибиотик е добре да взимам Лактофлор - това е хранителна добавка и помага за нормализиране на чревната флора, което индиректно действа и на бебчо.
Пожелавам ви бързо да се оправите!
Виж целия пост
# 5
аз мисля че ака зелено от антибиотика който пиеш ти. моята дъщеря вече два пъти пие антибиотик като е болна и двата пъти ака зелено и слузесто. казаха ни че е от антибиотика. аз със приемането му и давам и кисело мляко, но вие сте много малки затова.
посъветвай се с доки.
успех Peace
Виж целия пост
# 6
Благодаряви ви момичета!  bouquet
За съжаление се оказа че явно малкия се е разболявал- всички в къщи изкараха грип, аз по-леко, но явно от това ми се е запушил канала.
Сега и дребчо вдигна Т 37.5, има хрема и му е зачервено гърлото. Бяхме на доктор и сега и той пие антибиотик-съгласих се, защото така или иначе приема някаква доза от този, който аз пия, а доколкото знам недостатъчна доза антибиотик е по-лошо от никакъв.
Сега смъкна Т, надявам се да се оправи. Аките са по- жълто-зелени и по-редки от вчера.
Явно е било и от болестта...
Оплаках ви се, надявам се да се оправи малкото ми съкровище скоро! Praynig
Още веднъж мерси!  bouquet
Виж целия пост
# 7
  Стискам палци младежа скоро да оздравее  Simple Smile Моите мадами му пращат много целувки  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Много често зелено аки е от настинка!
Достатъчно е вечер да сложиш няккаво парцалче на коремчето от чиста вълна, за да му загрее коремчето. Аз даже натърквах една , две капки ракийка на парцалчето.
Има ефект.
Ако детето е захранено от рано със сок също се получава такова слузесто и зелено ако. Аз докато разбера ,че е от тези тъпи сокове , които съм убедена, че нашите доктори много рано ни карат да им даваме, доста притеснения изкарах.
Ако пък нямаш вълнено парцалче намажи коремчето с мас също помага.
Виж целия пост
# 9
Мерси, коремчето го затоплям и аз, младежа днес за първи път опита нещо различно от кърма- за съжаление Парацетамол и Аугментин. Заради температурата му дадохме да опита и вода- изпи 3-4 чаени лъжички. Сокчета не е пил. Явно си е от болестта...
Аила, мерси за целувките от мадамите, моя младеж обеща да им ги върне като пораснат Laughing
Милото ми дете зааспа, дано утре е по-добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия