Захранване и кърмене на поискване?

  • 553
  • 4
Как се захранва когато кърмиш на поискване....то така яде по всяко време(моя си има долу горе режим, но има бебета които по цял ден су4ат по мани4ко през 30-40 мин)?
Виж целия пост
# 1
Когато станат бебетата за захранване, те не сучат чак толкова често (освен ако не са нещо болнички), тъй като светът им е много интересен и гледат да се насучат набързо и после да играят.
Пюрето/кашата за захранване се дава 1 час след сукане.
Виж целия пост
# 2
Ами и аз се чудех по този въпрос, понеже на 6 месеца Андреа си сучеше вече през около 3 часа на поискване, но сукането въобще не беше в точни часове. Например днес може да суче в 8,11,14..., а утре в 10,13,16... Съмнявам се на 6 месеца да има бебета, сучещи през 30-40мин Wink За ранно захранване при кърмене на поискване - не знам, пък и не ми се струват особено съвместими двете неща.

Аз реших да си определя едно приблизително време за кашата следобед, пък кърменето да си е както преди. И без това първите седмици храната се опитва предимно, не е за наяждане Simple Smile

И така следобед почнах да предлагам първо каша, после веднага предлагах гърдата - ако иска-иска, ако скоро е сукала - не ще. След около 2-3 месеца спрях да кърмя след хранене, понеже вече почна да се позасища и да не иска да суче. Но пък продължавах да кърмя на поискване по всяко време. Като свикна с кашата, предложих зеленчуково пюре - отказа категорично и морков, и картоф, и тиква. Предложих пплодово - прие го. Преди обед давах плодово, следобед каша. На 8 месеца прие и зеленчук - домашно картофено пюре. И някъде около 9-10-ти месец вече менюто си прие и днешния вид - закуска каша, обед зеленчук, следобед - плод, вечеря (въведох я около 11-12-ти месец) - пак зеленчук. И кърмене на корем през останолото време Simple Smile

Водила съм се изцяло по желанията на бебето и не съм имала проблеми.

Дано моят опит ти е полезен Simple Smile
Успех!
Виж целия пост
# 3
И аз за това много се чудех Rolling Eyes Даже пусках анкета онзи ден кой кога кърми - преди или след хранене и т.н.При нас засега нещата се установиха на хранене в кажи-речи точен час, а кърмене както дойде, всеки ден е различно.На практика яде зеленчуково пюре наобед/между 12.30 и 1.30/, като половин час преди това е сукал.Следващото кърмене ми идва между 3.30 и 4 часа.Половин час след него давам кашата, вече с плод.Така се получава интервал около 3-3 и половина часа между кърменията, и 4 часа между твърдите храни.Засега ми се струва, че на детето така му е удобно, на мен също Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 4
Кърменето на поискване остава, но пюретата и кашите се дават в точен час, а преди и/или след това бебето се кърми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия