какво бихте ме посъветвали

  • 853
  • 8
Щом пиша при вас значи имам колебания. Не знам защо се получава така-вместо да се радваме, че имаме дете ние постоянно се обиждаме, гледаме се с омраза караме се и то пред детето.Проблемът е, че мъжът ми е румънец и ако се разделим ще му отнемат постоянното пребиваване иняма да може да вижда детето. Така се случиха нещата, че сега живеем заедно със сестра ми и приятеля й (който има къща в града, но е по-лесно на гърба на другите) и обстановката не  е много приятна. Мъжът ми реши, че не може повече да работи сам (той прави дограма-тежка работа, която наистина не  е за сам човек) и реши, че е най-добре да се преместим в Румъния-там да си строим къща и да работи заедно с брат си, който също прави дограма. Но аз след като тук не срещам подкрепа от негова страна, как да разчитам, че там ще я получа, не знам румънски.Там живеят само баща му и брат му(майка им почина).Сега се прекарва канализация и газ и в момента е строителна площадка, няма баня, тоалетната е на двора. И ако там нещата не се променят ие реша да се разделим - ще ме пусне ли той да се върна дс детето? Ужасно съм уплашена инезнам... Не ми се иска да лишавам детенцето от баща му, но не издържам на постоянните обиди.След раждането напълнях и сега чувам постоянно колко зле изглеждам, колко съм тъпа. Почти не се виждаме с него-той работи много, а когато е в къщи е пред компютъра.Секс правим веднъж на два месеца. Чувствам, че ми липсва нещо искам да имам за какво да се боря, искам някой да ме обича просто така. Той твърди, че ме обича, но само с думи не става. Извинете ме, че ви занимавам дс проблемите си
Виж целия пост
# 1
ами, Анета, какво да ти кажа?  newsm78То и аз съм горе-долу в твойто положение с тази разлика, че съпруга ми е българин, но ... проблема си остава.
В твоя случай е много сложно - ако отидеш в Румъния  рискуваш да не можеш да се върнеш след това с детето си, ако не отидеш - рискуваш семейството ви да се разпадне окончателно.  newsm78.

Няма ли някакъв начин да отидете да живеете някъде ( в България)сами с мъжа ти ( без брат ти), за да се поуспокоят нещата между вас(ако изобщо е възможно това, разбира се).

Надявам се всичко да се оправи при вас и да се радвате заедно на детенцето си. Hug
Виж целия пост
# 2
Извинявай - не съм дочела както трябва  Embarassed- имах предвид да живеете отделно от сестра ти, а не от брат ти.
Виж целия пост
# 3
Според мен проблема не е къде ще живеете, проблема е във неговото отношение и връзката ви като цяло. Ако го обичаш и си сигурна, че това е човекът с който искаш да си, то тогава трябва да се бориш и да говорите, за да видите кой от какво не е доволен, но ако за него всичко това е нормално и няма желание да говори и тн. е невъзможно да се постигне взаимен компромис. Относно Румъния не мисля че би имал възможността да те спре ако решиш да се върнеш, но най добре се консултирай с адв. относно румънското и европейското право..
Аз пък от все сърце ви желая да не стигате до там и да се оправят нещата за да сте щастливи!  bouquet
Виж целия пост
# 4
Тука пишат юристи, надявам се да се включат, за да те посъветват адекватно какво е добре за теб и на какво би имала право.
При така описаните отношения аз не бих тръгнала за Румъния- там мъжът ти ще е в свои води и лично аз мисля, че  това ще му даде кураж и ще се държи още по лошо с теб. Не е необходимо според мен да се развеждате веднага, може просто да се разделите за известно време. Ти да си останеш с детето тука, а той да отиде да види как ще му потръгне бизнеса, когато хората са изнервени и уморени съвсем не се получава съвместният живот.
Ако той се стабилизира там, ако разтоянието ви помогне да си осъзнаете нуждите и приоритетите, може да успеете да запазите брака си, а ако не.... Румнъния поне е близо, може да вижда детето, достатъчно често, само желание да има  bouquet
Виж целия пост
# 5
Заставам зад всяка буква написана от Jaly.  Peace
Jaly, ти да не четеш мисли?   Laughing
Виж целия пост
# 6
Чета аз , чета, само дето моите няма кой да ги прочете (сори за офф-а) Laughing
Виж целия пост
# 7
При така описаните отношения аз не бих тръгнала за Румъния- там мъжът ти ще е в свои води и лично аз мисля, че  това ще му даде кураж и ще се държи още по лошо с теб. Не е необходимо според мен да се развеждате веднага, може просто да се разделите за известно време. Ти да си останеш с детето тука, а той да отиде да види как ще му потръгне бизнеса, когато хората са изнервени и уморени съвсем не се получава съвместният живот.
Ако той се стабилизира там, ако разтоянието ви помогне да си осъзнаете нуждите и приоритетите, може да успеете да запазите брака си, а ако не.... Румнъния поне е близо, може да вижда детето, достатъчно често, само желание да има  bouquet

Подкрепям написаното.  Peace
A и дори да му отнемат правото за пребиваване, имайки предвид, че в Евр.съюз хората се движат свободно, той може без проблем всеки уикенд да е с вас. И защо не говориш със сестра си тя и приятеля й да се изнесат в неговата къща, ако това е проблем за отношенията ви?
Но за мен проблема е по-скоро в отношението на мъжа ти към теб Thinking
Виж целия пост
# 8
Благодаря за отговорите и за подкрепата.Вчера имахме голяма караница тойдори си събра багажа и отиде в офиса.После говорихме дълго по телефона и решихме, че и двамата трябда да направим усилие ако искаме да си запазим семейството.Засега нещата са добре. Дано всичко се оправи и да не се налага да се разделяме. Благодаря ви!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия