Според вас каква е причината да згубите бебчрто си?

  • 8 478
  • 74

Анкета

Според вас каква е причината да згубите бебчето си?

Опции:

* Гласуването приключено: вт, 13 фев 2007, 16:48

За мен лично е лекарска некадърност.Ако бяха ми направили навреме нужните изследвания сега бебето ми щеше да бъде живо.Наистина причината е инфекция-възпаление ,но това можеше да  се предотврати.Можеше но случих на най-некадърната тъпа овца в целия окръг и за нея беше по важно да си претупа набързо на бързо бременните и да си вземе парите от здравната каса,а не да обърне внимание на жните които минават на преглед с надеждата тя да им даде сигурност.Сега като се зачитам,а и след много разговори с други лекари е трябвало доста изследвания да ми се направят,но за 6 месеца на мен бяха ми направени само 2 пъти иследвани."Да-да,всичко ти е наред не се тревожи,изследванията ти са отлични"-това й бяха думите на 5.12 , а на 12.12 загубих бебчо!
Не съм зъл човек нито злопаметна ,но отсърце се моля тя(д-р Радка Стоянова) и онези идиоти в болницата които ме израждаха да преживеят същата болка дори по голяма от моята!За мен те са УБИЙЦИ!  #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 1
Колкото и голяма да е блката от загубата ти, колкото и да боли, не отвръщай на лошото с лошо. Има си видов ден за всеки. Да са живи и здрави , аз така си казвам.
Причините за загубата на всички ни може да са най различни - божа работа.
Виж целия пост
# 2
Марги, случили сме на неправилните хора във важен момент.
Но дано не се случва нещо такова. То няма да бъде върху тях, а върху невинните им деца или внуци.
А и има приказка, че господ мъчи този, който обича.
Сега се моля (защот съм една година напред и претръпнах в болката си) възможно най-скоро да дойде време и ние да заживеем  щастлив живот.
Виж целия пост
# 3
При мен може би причината е скъсяване на шийката, но това са само догадки. На 18.01 съм на преглед, ще искам да ми се направят всички необходими изследвания и да видим дали ще съм готова за нови опити за забременяване.
Виж целия пост
# 4
Първа опция  и куп още въпроси за които и аз нямам отговор .... Sad
Виж целия пост
# 5
Отбелязах Други, причината при мен е имунологичен проблем.
Виж целия пост
# 6
За съжаление не могат да диагностират инфекциите. Аз моето не го загубих, но го родих 3 месеца по-рано. Едвам оживя.
Виж целия пост
# 7
Недостиг на хормона Прогестерон...и лекарска немарливост.

Въпреки, че лесно можеше да се разбере за хормоналната недостатъчност, лекарят просто ме изпрати по живо по здраво с думите че нищо ми няма, при все, че имах кафяво течение. После загубих бебето.
Виж целия пост
# 8
наистина трудно се установяват инфекциите ,но при мен всички показатели са били зле от кръв до урина и е било предвидимо ,но просто нямаше кой да обърне внимание. Crossing Arms
Виж целия пост
# 9
наистина трудно се установяват инфекциите ,но при мен всички показатели са били зле от кръв до урина и е било предвидимо ,но просто нямаше кой да обърне внимание. Crossing Arms
Марги Hug, всичко това е част от задължителните изследвания по време на бременността.

Ето какво открих в БГ-мама относно изследванията
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/757/68/
Виж целия пост
# 10
наистина трудно се установяват инфекциите ,но при мен всички показатели са били зле от кръв до урина и е било предвидимо ,но просто нямаше кой да обърне внимание. Crossing Arms

Е направо си е за съд. При мен беше малко зле урината и лекарката ме попита в чиста тоалетна ли беше аз казах не, но много разбира се съм внимавала. Тя каза следващия път ще видим аз до тогава родих

Също така не знам дали знаете, че инфекцията трябва да се излекува много добре за следваща бременост с няколко вида под контрол антибиотици.
Виж целия пост
# 11
Непрофесионалните действия, безхаберие, корупция и злоупотреби със здравната каса проявени от лекари и акушерки  в АГ Русе доведоха до смърта на моето бебе. Имах най-прекрасните 9 месеца от живота си с моето бебе.  Не мога да Ви опиша колко силно жадувам да си го прегърна! Ако лекарите си бяха свършили работата сега те щяха да са моите герои, а аз най-щастливата жена.  Но за съжаление  те са убийците на моето бебе, а аз се налага да живея с тази огромна болка и празнота.
Виж целия пост
# 12
Посочих други,защото при мен причината е плацентарна недостатъчност.А какво е довело до това - може би никога няма да науча.Казват,че може би се касае за антифосфолипиден синдром-тепърва ще се изследвам.Казват,че тази недостатъчност етрябвало да се види,но не я видяха.На редовен преглед просто ми заявиха,че бебчо е мъртав.Много неща казват,но не мога да виня никой.Съмненията и обвиненията не могат да ми върнат бебето,нито да ми намалят мъката.Много често се питам дали причината не е в мен-допуснат грях,за който плащам тази жестока цена.Не искам да тая в себе си омраза към никого,мъката ми стига.Нека Господ е съдника.Аз само го моля - "Господи,прости ни греховете и дай на всяка една от нас едно прекрасно бебе,защото искаме да бъдем майки с цялата си изстрадала душа и любящо сърце".Късмет,момичета!
Виж целия пост
# 13
spidi,  Hug
Виж целия пост
# 14
На 1-во място лекарска немарливост и некомпетентност. Ако ги имаше, щеше навреме да се разбере, че имам недостиг на хормони и възпаление на раничка, което не беше лекувано и премина през плацентата. Нямаше в 6-тия месец - ден преди да "родя" - да ми казват, че си въобразявам и карам мнима бременност, а бебето е "излязло" още в ранните месеци - така беше по-лесно да ме изпрати вкъщи, вместо да се обади да подготвят кув/оз. Нямаше да се наложи да родя у дома - без лекар до мен и да няма кой дори да се опита да се бори за моето все още живо детенце. Нямаше да ме запишат като "спонтанен аборт"...
Както и да е. Минаха 3,5 г. и болката си е все същата, а въпросната "лекарка" още практикува.
Напоследък си налагам да не мисля за това, но то ме преследва често в безсънните нощи

Марги, четох твоята история. Съчувствам ти и разбирам болката ти.
Дари и Рони са го казали - на никой да не се случва такава загуба. Дано само добро ни среща всички и всички майки дано получат такава утеха в загубата си, каквато получих аз (защото, след онова кошмарно раждане, лекарите казваха, че няма да мога да имам деца, а аз имам 2 прекрасни принцеси). Вярвам, че всичко в живота се заплаща - и хубавото, и лошото, и болката, и загубата.
  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия