Бебето ми си подръпва ушите-симптом ли е?

  • 13 382
  • 15
Здравейте,
От известно време дъщеря ми си подръпва предимно дясното ушенце, дори доста понякога, но не плаче. Казвала съм на педиатърката някоколко пъти, но никакъв коментар не последва. Да се притеснявам ли или е нормално. Какво мислите?
Виж целия пост
# 1
Записвам се да следя и аз темата,че и мойта бебка от известно време си дърпа ушите,даже и  бърка в тях BlushИ нашата педиатърка нищо не каза...
Виж целия пост
# 2
И аз минах през това, нормално е , дечицата ви са открили, че имат ушички.Поне при моето беше така, след време отмина, макар и сега понякога да го прави
Виж целия пост
# 3
 При моят бебчо,това дърпане и бъркане в ушичките е признак,че му се спи Peace
Виж целия пост
# 4
и мойта беба си дърпа ушите от известно време, но нито съм казвала на педито, нито съм си мислила да се притеснявам, не виждам за какво, ако я болеше ухото щеше да плаче, всяка вечер след баня чистя ушичките с клечка, ако е имало нещо щеше да реагира детето а най-малкото да е оревала всичко! не се притеснявай, както е обяснила konstans, бебоците разбират че имат нещо отстрани на главата!
Виж целия пост
# 5
Тепърва ги открива и изучава, немисля че е симпром на нещо. Wink
Виж целия пост
# 6
И при нас е така. 
Бебетата си дърпат ушите в периода на изкарване на зъбите поради болката която се излъчва от зъбите към ушите.
Гледайки възрастта на дечицата си мисля,че е точно това.
Има и такива, които го правят преди да заспят. Така,че не е нещо сериозно Peace.
Виж целия пост
# 7
Дърпането на ушето при нас е признак , че иска да спи.
Виж целия пост
# 8
Мъничкото, открило си е, че има ушички  Heart Eyes
Сигурно му е интересно и си ги изследва  Laughing
Не мисля, че е свързано с някакъв вид болка, особено пък с растежа на зъбките  Peace
Виж целия пост
# 9
И при нас е така. 
Бебетата си дърпат ушите в периода на изкарване на зъбите поради болката която се излъчва от зъбите към ушите.
Гледайки възрастта на дечицата си мисля,че е точно това.
Има и такива, които го правят преди да заспят. Така,че не е нещо сериозно Peace.

Признак е за растеж на зъбки!
Виж целия пост
# 10
и моита  сладурка  си  дърпа  ушичките най  вече когато  я  кърмя  преди  да заспил
Виж целия пост
# 11
И при нас е така. 
Бебетата си дърпат ушите в периода на изкарване на зъбите поради болката която се излъчва от зъбите към ушите.
Гледайки възрастта на дечицата си мисля,че е точно това.
Има и такива, които го правят преди да заспят. Така,че не е нещо сериозно Peace.

  Peace
Виж целия пост
# 12
При моят бебчо,това дърпане и бъркане в ушичките е признак,че му се спи Peace

 Peace
Виж целия пост
# 13
Тепърва ги открива и изучава, немисля че е симптом на нещо. Wink

И аз така мисля! По същият начин беше и с косата, и с краката:)

А как се смях, когато наскоро моят Мартин си откри чурката:) Е какво дърпане и смях падна:)
Виж целия пост
# 14
Дърпането на ушето при нас е признак , че иска да спи.

И при нас беше така, но този период вече отмина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия