Изпъкнали кръвоносни съдове...

  • 656
  • 3
Здравейте!

Кърмя от шест месеца и досега бяхме само на кърма (от днес ще започнем захранването). Кърменето ми доставя голяма радост. Обаче от около три месеца забелязах, че върху бялата ми, невидяла море тази година кожа по гърдите и до шията чак се вижда ужасно отчетливо една синя мрежа от кръвоносни съдове. То ясно, че е необходимо добро кръвоснабдяване при кърмене, ама гледката е страшна направо. Има ли други с подобен проблем? Дали след като спра да кърмя ще се поскрият малко (не, че смятам да спирам да кърмя, де  Laughing)?
Виж целия пост
# 1
Явно просто кожата ти е много бяла Grinning Иначе е съвсем нормално - още по време на бременността се развива тази мрежа, за да може да доставя хранителни вещества към гърдите, че те да могат да произведат мляко Grinning И да, ще се скрият след спиране на кърменето - до следващото Laughing
Виж целия пост
# 2
И при мен беше така дълго време - намирам го много красиво.
Интересно ми беше - една лекарка, когато ми слушаше гърдите, каза че имам функционален шум на сърцето. Но после се замисли, че съм кърмачка и каза че стетоскопа й е супер силен и вероятно чува увеличения приток на кръв към гърдите.  Grinning
Представи си само, тялото ти работи усилено и кръвта "бушува" в гърдите, за да прави храна за бебчето.  Laughing Направо ми звучи все едно ми каза че съм по-жива от обичайното.  Simple Smile

P.S. Между другото Шекспир в "Похищението на Лукреция" описва гърдите й така:
Гърдите -- две кълба със ленти сини,
девичи непревзети светове.
Тежал им е единствен Колатин и
едничък той съпруг им се зове.
Обзет от огън по кълбата две,
Върти се царят, самозванец същ,
да детронира честния й мъж.

Лукреция не е била кърмачка, но е била фатална красавица.  Wink
Виж целия пост
# 3
Така като го описвате и на мен ми звучи много красиво   bouquet
и успокоително също  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия