Съвет за вграден абсорбатор?

  • 3 782
  • 6
Ако някой има такъв, много ще се радвам на мнението му Hug
От фирмата, която ще ни прави кухнята, ни направиха такова предложение. Аз досега не се бях замисляла, но всъщност идеята е доста добра - решава проблема с търкането на иноксов абсорбатор по 100 пъти на ден и накрая пак да си личат следите от парцала Close Освен това в шкафчето, което скрива уреда, може да се наредят някои нещица - идеално за домакини на които вечно не им стига мястото Mr. Green
Какво ме притеснява обаче?
Размерът! Абсорбаторът е толкова дълбок, колкото и горните шкафове. Съответно - по-плитък е от плочата с котлоните. На практика обхваща само задния ред котлони. За да обхване и предните, се издърпва една приставка отпред и така уж било ок. Да, ама дали? От фирмата ме убеждават, че решаващо за функционалността на абсорбатора е мощността на моторите му - този е 900 кубиков/това много ли е, малко ли е newsm78/, а не площта на самия уред. Но аз тук съм чела друго - че трябва абсорбера да е по-голам по площ от плочата с котлоните, за да всмуква всичко както трябва.
А сега де Thinking
Виж целия пост
# 1
Ако някой има такъв, много ще се радвам на мнението му Hug
От фирмата, която ще ни прави кухнята, ни направиха такова предложение. Аз досега не се бях замисляла, но всъщност идеята е доста добра - решава проблема с търкането на иноксов абсорбатор по 100 пъти на ден и накрая пак да си личат следите от парцала Close Освен това в шкафчето, което скрива уреда, може да се наредят някои нещица - идеално за домакини на които вечно не им стига мястото Mr. Green
Какво ме притеснява обаче?
Размерът! Абсорбаторът е толкова дълбок, колкото и горните шкафове. Съответно - по-плитък е от плочата с котлоните. На практика обхваща само задния ред котлони. За да обхване и предните, се издърпва една приставка отпред и така уж било ок. Да, ама дали? От фирмата ме убеждават, че решаващо за функционалността на абсорбатора е мощността на моторите му - този е 900 кубиков/това много ли е, малко ли е newsm78/, а не площта на самия уред. Но аз тук съм чела друго - че трябва абсорбера да е по-голам по площ от плочата с котлоните, за да всмуква всичко както трябва.
А сега де Thinking

Ние имахме такъв абсорбатор. Издърпва се отгоре при готвене и покрива котлоните. Нашият беше от най-мощните с 2 мотора и бях много доволна. Няма разлика с обикновените абсорбатори. Наистина заема по-малко място.  Peace
Виж целия пост
# 2
900куб. е мощен, щом е с два мотора всеки става, аз имам с комин и не го бърша по 100 пъти и парцала не си личи, ползвам препарат за инокс, но кухнята ми е голяма и не пестя място, проблем никакъв, колкото до това дали сгъваемият е удобрен, мисля че да, защото спестяваш място, и в шкафа, където минава комина все нещо ще прибереш
Виж целия пост
# 3
Ние имаме вграден абсорбатор и се издърпва една джаджа над предния ред котлони(уф как го обясних ooooh!)Нашият не е толкова мощен , защото кухнята ни е малка. Ползвам си шкафа над него и засега съм доволна от всмукването Peace
Виж целия пост
# 4
На мен напълно вградените ми харесват чисто от естетическа гледна точка - дават хубава, непрекъсната линия на кухнята.  900 куб е доста добре, то почти няма по-мощни. Иначе трябва да се има предвид, че в този случай към цената на кухнята се добавя и цената на шкафа.
Виж целия пост
# 5
И аз доста се двуомя за абсорбатора.Последното, което чух беше, че имало значение къде е измерена мощността -отдолу под уреда или настрани.Там където проверявам за кухня казаха ,че имало разлика.Сега не мога да се сетя как се казваше фирмата, ТАКИ мисля,че беше или нещо такова.Незнам как го обясних и дали някой ме разбра.Предложиха ми 650куб.,вграден,тази мощност била до вратата да речем ,а не под него...Моля някой чувал ли е?????
Виж целия пост
# 6
Леля ми има такъв, като го издърпа си покрива котлоните и няма никакъв проблем с изсмукването. И е много красиво, защото отникъде нищо не стърчи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия