Откъде плат с детски мотиви

  • 3 595
  • 8
Здравейте мами шивачки,
имам нужда от малко помощ за да си ушия завивки и обиколник за леглото на детенца.
На въпроса защо не готово ами просто си харесах модел от катаког на скъпа фирма та затова ще залягам над машината.
Съобразно леглото си напртатих проект на кройката. Изискаването към плата е да е или едноцветен или с дребни мотиви (максимум 2-4 см)
В тази връзка има няколко въпроса:
1. Координати на магазини?
    и (нещо много важно за дазнам колко да си купя от плата)
2. Ширина на плата?
... е ако дадете и ориентировъчни цени ще съм още по-благодарна. Simple Smile
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Във всеки по-голям магазин за платове ще намериш. Пълно е с хасета с детски десени. Ширината обикновено е 2.20. Ако ще правиш обиколник е добре да си купиш и вата.
Виж целия пост
# 2
Хасето е с шир. 2.20 и на цена около 4-5лв. Ватата е задължителна, но по-добре става с дунапрен с дебелина 0.5-1.0см. С него обиколникът е винаги изпънат. За съжаление координати не мога да ти дам, т.к. не съм от София.
Виж целия пост
# 3
благодаря за отговорите аз по принцип съм шила вече едно (знам си грешките- не заших ватата с плата и после стана сложно да я наместя Simple Smile), но съм забравила размерите(ширината).
Когато купуваш имаше БГ(5-6лв./м) и турски (3-4 лв./м) хасета (тогава ми трябваха едноцветни 4 вида плат), наложи се да купувам от и от двата вида та едва ми стигнаха тези, които бяха турски, не само че се събраха и по дължина и по ширина + това турските се оказаха много по-твърди
Виж целия пост
# 4
Ще ни покажеш ли какъв модел си избрала? Много обичам да шия.
Виж целия пост
# 5
От каталога на ПреМама, подобо на това розовото с балдахина (то е за почти квадратно легло при мен ще е за стандартно), но ще е нещо в оранжево-прасковено; или жълто

http://www.premaman.com/ от там на "EN" и после "Puériculture" / "Chambres et coordonnées" - "96-97"
Виж целия пост
# 6
и аз сама си уших обиколника,но само с дунапрен
Виж целия пост
# 7
Това ли:
http://www.info-be.net/cat-premaman/Fr/C01_ch_coord/C01_096-097-fr.html
Виж целия пост
# 8
ДА. Но нещо не ми се получи с линка, затова го описах Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия