КИТАЙСКА ТАБЛИЦА

  • 34 699
  • 186

Анкета

Вярна ли е за вас китайската табилца?

Опции:

Годините са възрастта на майката при зачеване, а месеца е месеца на зачеване.



Тук отново проблем са годините - стигам до извода,че значение имат навършените години - т.е. ако си навършил 28год. напр. се броят вече 29г. Напр. при мен ще дам пример за Рая и Йоан - и двамата със сигурност мога да твърдя са заченати през ноември месец. Годините ми - и в двата случаи скоро навършила 25 и 29 години и се броят обаче за 26 и 30 години - и поглеждайки в таблицата  26 - ноември е Ж - жена - вярно е, и 30 - ноември - М - момче, вярно е! Съжалявам,че не знам Вили кога го заченах за да сметна и за него!

И стигам до друг извод,че ако родиш до по-малко от 6м. след рожденния ти ден - се броят годините,които си навършила тогава. Т.е. родиш февруари 07г.,а ноември 06г. си навършила 30г. - изчисляваш всичко с 30 години. Ох, незнам това дали добре го обеснявам.... Но за мен така се пада за Вили да е заченат май месец и по този начин излиза вярно определения ми тогава термин за януари месец,а аз преносих и влязох в самото начало на февруари.

Смятайте и споделяйте! Кое е по-точно според вас - тази таблица или онази формула от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=139212.0

Таблицата съм я взела от сп. 9 месеца - бр. 84, април 2003г.
Виж целия пост
# 1
Не,трябваше да имам син според нея.
Виж целия пост
# 2
За първи път от всички пресмятанки да ми покаже вярно  Mr. Green При това и за двете деца
Виж целия пост
# 3
Този път съвпада с ултразвука  Peace
Около предполагаемата дата на зачеването са оставали 15-20 дена до рожденния ми ден, но аз си взимам възрастта преди РД.
Виж целия пост
# 4
И на мен ми излезе вярно ,но по-принцип не и вярвам много Wink
Виж целия пост
# 5
Да,вярно ми излезе,но наистина,ако се броят така годините-напред.
Иначе не ми е вярно.
Виж целия пост
# 6
При мен излиза вярно......не знам дали е съвпадение newsm78
Виж целия пост
# 7
ами значи така... на навършени 20 забременях януари-имам момиче
                    на 12.08. навърших 27 забременях август-родих момче
                                                на 33 забременях април-родих момче

Както и да ги смятам, не излизат вярно  Grinning

Гласувах със само за едното от трите излиза вярно
Виж целия пост
# 8
по другия метод
 1)49+1=50

50-20=30
....
накрая излиза 9 трябва да е момче, а е МОМИЧЕ

 2) 49+8=57
57-27=30

...
накрая се получава 9 - СЪВПАДА
 3) 49+4= 53
53-34=19
 

...накрая пак 9 - СЪВПАДА

Обикновенно по различните начини за определяне на пола дъщеря ми излиза момче, този не прави изключение. Laughing Между другото тя си е мъжко момиче Mr. Green
Виж целия пост
# 9
При мен излиза вярно......не знам дали е съвпадение newsm78
На 27 г.бях-навършени преди два месеца т. е. родена съм юли ,а съм заченала месец септември.
Виж целия пост
# 10
За мен е вярно Laughing
Виж целия пост
# 11
Да, но ако броя навършените години плюс една.
Виж целия пост
# 12
Да, за мен е вярна.
Виж целия пост
# 13
При мен излиза вярно като си напиша реалните години,а не с една напред. Peace
Виж целия пост
# 14
Съвпада ми, но както обяснява авторката на темета смятането на годините. За сина ми е вярна, а за новото бебе засега ултразвука показва момче, както се пада по таблицата, ще видим какво ще излезе Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия