Към майките на третокласници - математика

  • 1 578
  • 4
От 1 месец забелязвам , че много усилено по математика се изучават триъгълниците, и по-точно определят се ъгли - тъпи, остри и прави. Обаче децата още не знаят що е транспортир, а от тях се иска да определят на око. Прав и остър ъгъл често могат да се сбъркат без измерване и оттам цялата задача е грешна. Аз купих на сина си транспортир и му показах как се работи с него, но ме интересува такава ли е практиката . Много отдавна съм била ученичка и просто не помня така ли беше и преди - ъгли да се мерят на око ??? 
Виж целия пост
# 1
Не се мерят на око,не се мерят и с ъгломер/транспортир/.ПОЛЗВА СЕ ПРАВИЯТ ЪГЪЛ НА ЧЕРТОЖНИЯ ТРИЪГЪЛНИК-ПЛАСТМАСОВИЯ,КОЙТО ИМА ВСЯКО ДЕТЕ.
Ако даден ъгъл е по-малък от правия/ на черт.триъг-к /,значи е остър!
Ако даден ъгъл е по-голям от правия/ на черт.триъг-к /,значи е тъп!
Виж целия пост
# 2
Там е работата, че на нас никой не ни иска такъв чертожен триъгълник, а децата имат само линийки (които са често и заоблени). И госпожата не им е казала да мерят по никакъв начин, посто на око. Сигурно съм избързала с транспортира, но той разбра и съм доволна. Помолих го днес да я пита защо не мерят с нищо, ще видим какъв ще е отговорът.

Благодаря на Къпинче - въобще не се сетих за обикновен триъгълник!!!
Виж целия пост
# 3
Синът ми е в трети клас и определят големината на ъглите с  чертожния триъгълник, както казва Къпинче.
Виж целия пост
# 4
Ох, имаше вече подобна Тема и там не знам кой, но доста хубаво бе обяснено как да се разясни на млаките палавници кой ъгъл, какъв е.

Нещо от типа, ако можеш да се "боцнеш" на даден ъгъл, то той е остър. Ако ли не - тъп.

Не знам какво да те посъветвам. Щерката и тя е в 3-ти клас и от раз схвана как да определя ъглите, само с поглед.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия