Пюрета Мандев и глутен

  • 569
  • 5
Сигурно съм хахо, ама да си попитам - купих пюре на Мандве с картоф, морков и овесени ядки. На етикета пише, че е без глутен, но чак сега (след 3 дни, откакто съм дала това пюре) се сетих, че в овесените ядки има глутен. Права ли съм? Има ли и други мами, на които е направило впечатление? Това означава ли, че след като не сме имали никакви алергични реакции, можем да хапваме пюрета с глутен?
Виж целия пост
# 1
Да права си, овесените ядки съдържат глутен и това означава , че ти вече си захранила с него.Щом не сте имали проблем можеш да продължиш да захранваш с него.Дай и на още няколко пъти по няколко лъжички като постепенно увеличаваш количеството и чакаш за реакция.На 6 месеца вече може да се дава глутен.Лично аз дадох на 6 и половина.
Виж целия пост
# 2
Вече си дала глутен, така че спокойно може да продължаваш, щом не е имало реакция.
Виж целия пост
# 3
Вече си дала глутен, така че спокойно може да продължаваш, щом не е имало реакция.
Peace
Виж целия пост
# 4
Не се тревожи. Храни, съдържащи глутен, може да се дават след навършване на 6м. Твоето бебе вече ги е навършило.
Само че овесените ядки едва ли са кой знае колко голям процент от съдържанието на пюрето, което си дала. На твое място, когато решиш да даваш друга храна, съдържаща глутен-каша, попара.....-отново бих захранила постепенно. Така бих била по-спокойна, че наистина няма реакция.
Виж целия пост
# 5
На 4мес и половина и аз като теб захраних с глутен без да искам.Педито каза,че щом няма реакция,спокойно мога да давам.Сега давам и каши със глутен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия