za novite taksi za ODZ za samotnite maiki

  • 2 284
  • 12
Zdraveite momi4eta!Ne znam dali ve4e ste 4uli,no po slu4ai (DOBRE DO6LI) v EVROPA,otrqzvat nqkoi privilegii na samotnite maiki,kato naprimer pla6taneto na polovin taksa za detskata gradina i qslite.Satata ostava samo za tezi na koito deteto ne e pripoznato ot ba6tata i na siracite.Kak mislite,dali e pravilno?Ne vsi4ki polu4avat izdrajka.. Thinking
Виж целия пост
# 1
Здравей, Деси Мол

Първо искам да те помоля да пишеш на кирилица, защото много по-лесно се чете и комуникира.

Сега на въпроса ти: Темата, която повдигаш, се коментира от началото на годината и в подфорум "Нашите деца", и в "Клюкарник".
Тя е много сериозна, защото на практика ощетява самотните майки.

Моето лично мнение е, че тази мярка е доста рестриктивна, но не я отхвърлям напълно, защото монетата има и обратна страна. Мнозинството жени, водещи се като самотни майки, на практика имат съжителство на семейни начала с бащите на децата си, но си ползват привилегията. Това не е приемливо и е вид подигравка с родителите, сключили брак. От друга страна, заради тази порочна практика, сега страдат наистина самотните майки.

И тъй като държавата и законодателството все още не са дефинирали точно понятията самотна майка и майка, живееща на семейни начала, единственият критерий, по който могат за момента да се диференцират, е липсата на припознаване от бащата в акта за раждане. Ако няма бащино име, детето със сигурност е на самотна майка, според наредбата.

За съжаление, страдат и разведените родители, а някои от тях наистина не получават издръжка и на практика сами се грижат за децата си.
Виж целия пост
# 2
Izvinqvam se,no ne sam vidqla kade se komentira ,a i ne sam tarsila.Dnes kato pla6tah taksata na sina mi i mi kazaha za novite usloviq,a za pisaneto na kirelica,e..tuk nqmam takava vazmojnost.Takova mi e PC-to:)
Виж целия пост
# 3
Съгласна съм с повечето, написано от Моли.

На темата и тук й е мястото, няма значение, че вече е писано по тези въпроси в другите подфоруми.  Peace

За съжаление, страдат и разведените родители, а някои от тях наистина не получават издръжка и на практика сами се грижат за децата си.

Тези случаи са регламентирани нормативно.
Ако родителят не плаща присъдената след развода издръжка на децата, родителя-попечител завежда дело, осъжда неизправната страна и получава дължимите суми.
Виж целия пост
# 4
Ако детето е припознато от бащата майката може да съди бащата и пак да получава издръжка. Затова са отрязали признатите деца защото и тези случаи са регламентирани. Според мен като ще махат тези привилегии да направят издръжките някакви нормални суми, а не като до сега максимума да е 80лв и то ако бащата взима много голяма заплата.
Виж целия пост
# 5
Ако родителят не плаща присъдената след развода издръжка на децата, родителя-попечител завежда дело, осъжда неизправната страна и получава дължимите суми.

На теория е така, но за съжаление практиката показва и други случаи. Ето на една позната бащата на детето й е дал името си, но оттук нататък нищо, съди го постоянно, но той се е писал безработен по някаква схема, а си работи и няма нищо на негово име и тя не получава нищо, за съжаление. А човека си кара джипчето, живурка си и не му пука нито за майката, нито за детето, живее си с друга жена и от нея има още едно дете.

Просто в новия закон за семейството трябва да се изчисти този въпрос веднъж завинаги.
Виж целия пост
# 6
Ако родителят не плаща присъдената след развода издръжка на децата, родителя-попечител завежда дело, осъжда неизправната страна и получава дължимите суми.

На теория е така, но за съжаление практиката показва и други случаи. Ето на една позната бащата на детето й е дал името си, но оттук нататък нищо, съди го постоянно, но той се е писал безработен по някаква схема, а си работи и няма нищо на негово име и тя не получава нищо, за съжаление. А човека си кара джипчето, живурка си и не му пука нито за майката, нито за детето, живее си с друга жена и от нея има още едно дете.

Просто в новия закон за семейството трябва да се изчисти този въпрос веднъж завинаги.
Да и това е така! Единствения проблем при тези случаи е, че индивида не може да започне държавна работа (за частно не съм сигурна) защото ако почно издръжката автоматично му се удържа, май.
Виж целия пост
# 7
A kolko trqbva da dade6 za edno delo za izdrajka,pri uslovie 4e ne si podpisval s ba6tata.Nadali edna sama jena moje da si pozvoli da otdelq za advokati i dela,za da polu4i nqkakvi si 30lv.(nai-4esto sre6tanata suma,opredelena za izdrajka).
Виж целия пост
# 8
Виж това не знам! Аз също съм самотна майка с припознато дете и разделена с бащата (само за сведение въпросния не е виждал сина си от юли ) и затова някои неща съм проверила. Аз лично никога не мога да си платя едно дело сама, при добро желание обаче и достатъчно насъбрана мъст мога да взема назаем и да го осъдя, ама не ща.
 Това с таксите вече казах, че според мен е нечестно независимо дали майката взима издръжка или не. Прекалено са мизерни издръжките за да отнемат тази привилегия на самотните майки. Щом ще е така да направят издръжката 50 % от заплата (най-малко) на бащата.
Виж целия пост
# 9
A kolko trqbva da dade6 za edno delo za izdrajka,pri uslovie 4e ne si podpisval s ba6tata.Nadali edna sama jena moje da si pozvoli da otdelq za advokati i dela,za da polu4i nqkakvi si 30lv.(nai-4esto sre6tanata suma,opredelena za izdrajka).

Виж това не знам! Аз също съм самотна майка с припознато дете и разделена с бащата (само за сведение въпросния не е виждал сина си от юли ) и затова някои неща съм проверила. Аз лично никога не мога да си платя едно дело сама, при добро желание обаче и достатъчно насъбрана мъст мога да взема назаем и да го осъдя, ама не ща.
 

По принцип такива дела се водят един вид безплатно т.е АДВОКАТА взима 20-30% или колкото се дговорите от дължимата сума за която водите делото. А съдебните такси се поемат изцяло от осъдение демек Бащата. В началото има само една скромна сума мисля, че беше 10 лв. за започване на делото.
Виж целия пост
# 10
Ако родителят не плаща присъдената след развода издръжка на децата, родителя-попечител завежда дело, осъжда неизправната страна и получава дължимите суми.
На теория е така, но за съжаление практиката показва и други случаи. ....
Просто в новия закон за семейството трябва да се изчисти този въпрос веднъж завинаги.

Никой закон не може да въздейства върху недобросъвестността на един човек.
Колкото и да са законите, и колкото и да са добри, винаги ще има вратички и начини за заобикаляне.
Докато работодателите и служителите не престанат да укриват доходи, да се осигуряват на минимални заплати (или въобще да не се осигуряват) и куп други неща, промяна няма да има.

Единствения проблем при тези случаи е, че индивида не може да започне държавна работа (за частно не съм сигурна) защото ако почно издръжката автоматично му се удържа, май.

Частна или държавна - няма значение. Всеки трудов договор подлежи на регистрация в НОИ. Така че започне ли някаква работа (официално, разбира се), започват и запорите по заплатите.
Виж целия пост
# 11
Не съм съвсем наясно...обаче имаше нещо от сорта, че издръжката се удържа от заплатата, като на осъдения трябва да му остава не по-малко от една минимална заплата....демек....ако го осигуряват на МРЗ няма какво да му удържат....
Виж целия пост
# 12
Има и нещо друго. Ако бащата няма доходи, няма имущество, адреса му е неизвестен и т.н. Все причини, поради които не може да се получи издръжка от него има процедура, по която присъдената от съда сума се изплаща от общината, която в последствие трябва да си търси парите от въпросния баща (друг е въпроса дали те си ги търсят). Би трябвало адвокатите да знаят точно какво трябва да направят и към кого да се обърнат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия